2019-05-29 10:42  -  Drużyna Wiary Lecha

Kapitalna forma orlików

Znakomicie prezentują się orlicy podczas rundy wiosennej. Najmłodsze Duszyczki w niedzielne popołudnie pokonały Trzynastkę Poznań 4:2 i z siedmioma wygranymi prowadzą w tabeli swojej grupy. Rozczarowali za to młodzicy, ale o tym w dalszej części newsa.

Na boisku przy al. Armii Poznań, czyli tam, gdzie swój pierwszy mecz w historii blisko osiem lat temu rozegrali seniorzy Duszyczki zmierzyły się z Trzynastką Poznań. Drużynę do zwycięstwa poprowadziła niezawodna Marianna Jeske-Choińska. Kapitan Wiary Lecha zdobyła trzy bramki, a jedno trafienia dołożył Wojciech Latanowicz. Duszyczki prowadziły do przerwy 2:1. Trzynastce po zmianie stron udało się doprowadzić do wyrównania, ale to orlicy WL zadali decydujące ciosy. Siedem minut przed końcem Latanowicz trafił na 3:2, a w doliczonym czasie gry Jeske-Choińska ustaliła wynik spotkania na 4:2.

Orlicy Wiary Lecha wygrali siódmy mecz i prowadzą w tabeli swoje grupy z dziewięciopunktową przewagą. Należy się tez sprostowanie. Duszyczki jeszcze nie wygrały rywalizacji w grupie. Potrzebują do tego jednego punktu lub wpadki Jadwiżańskiego w jednym z trzech ostatnich spotkań. Tylko ta drużyna może jeszcze wyprzedzić Wiarę Lecha. Oprócz dwóch porażek Duszyczek (z Błękitnymi i Karolinką) Jadwiżański musi też pokonać niebiesko-białych w Robakowie różnicą minimum czterech goli. Szanse na przegonienie orlików WL są iluzoryczne, ale są.

Fatalnie spisują się młodzicy, którym przydarzył się drugi w sezonie walkower i drugi w meczu ze śremską Wartą. Każdy kolejny skutkować będzie wycofaniem zespołu z rozgrywek.

Wyniki meczów młodzieżowych grup Wiara Lecha

Młodzicy: Warta Śrem – Wiara Lecha 3:0 (walkower)

Orlicy: SKS 13 Poznań – Wiara Lecha 2:4 (1:2) bramki: Marianna Jeske-Choińska 3, Wojciech Latanowicz