2019-05-30 18:51  -  Drużyna Wiary Lecha

Drugie zwycięstwo młodzików

Po serii porażek drugą wiosenną wygraną odnieśli młodzicy. W środowe popołudnie pokonali w Robakowie Lotnika Poznań 2:1.

Młodzicy Wiary Lecha walczyli z Lotnikiem o uniknięcie ostatniej lokaty, na którą spadliby w przypadku porażki z klubem z poznańskiej Głuszyny. Lechici znakomicie rozpoczęli pojedynek z sąsiadem w tabeli. W 1. minucie prowadzenie dał Oliwier Osses, niestety kwadrans później rywale doprowadzili do wyrównania i na przerwę obie drużyny schodziły z jedną bramką po stronie strat i zysków. Po zmianie stron to Wiara Lecha zadała decydujący cios. Gol na wagę trzech punktów padł po niewykorzystanym rzucie karnym. Do piłki podszedł bramkarz młodzików WL – Paweł Szmajdziński. Jego strzał nie znalazł drogi do siatki, ale najprzytomniej zachował się Jan Wieliński, który dopadł do wybitej piłki i pokonał bramkarza Lotnika.

Następny mecz młodzicy rozegrają również w środę. 5 czerwca o godzinie 18:00 zagrają z Piastem Kobylnica w Gruszczynie. W pierwszym meczu pomiędzy obiema drużynami padł remis 1:1.

Wyniki 8. kolejki młodzieżowych rozgrywek

Młodzicy / Wiara Lecha – Lotnik Poznań 2:1 (1:1) bramki: Oliwier Osses, Jan Wieliński