2019-05-31 07:52  -  Drużyna Wiary Lecha

Przedostatni mecz u siebie

Przedostatni mecz u siebie

 W meczu 28. kolejki Ligi Międzyokręgowej Wiara Lecha podejmie Koronę Piaski. Pojedynek odbędzie się 1 czerwca o godzinie 17:30.

Rywale poznaniaków po 28. kolejkach zajmują dziesiąte miejsce i nadal nie mogą być pewni utrzymania w Lidze Międzyokręgowej. Na trzy kolejki przed końcem Korona ma sześć punktów przewagi nad strefą spadkową. W ostatnich spotkaniach klub z Piasków prezentuje formę w kratkę, ale warto zauważyć, że poniósł zaledwie dwie porażki w ośmiu meczach. Korona na wiosnę potrafiła pokonać Płomienia Przyprostynię (3:1) i odebrać punkty Kani Gostyń (1:1).

Kibole byli najlepszą drużyną maja w Lidze Międzyokręgowej. W poprzednich pięciu spotkaniach nie zaznali goryczy porażki, a w trzech ostatnich nie stracili gola. Na uwagę zasługują przede wszystkim – remis 0:0 z Kanią w Gostyniu i zwycięstwo nad liderem.

Do pierwszego starcia pomiędzy obiema drużynami doszło pod koniec października. Wiara Lecha rozbita kontuzjami do Piasków udała się w bardzo osłabionym składzie i po feralnym wyjeździe na mecz Pogoń – Lech. Kibole pokazali charakter i z ciężkiego terenu wywieźli wygraną 2:0.

Historia pojedynków z Koroną Piaski

18/19 | Korona Piaski – Wiara Lecha 0:2 (Michał Niedźwiedzki, Mateusz Bednarek)

Bilans: 1 mecz, 1 zwycięstwo, bramki 2:0