2019-06-03 08:34  -  Drużyna Wiary Lecha

Duszyczki zdobywają mistrzostwo 3-ligowej grupy

Duszyczki zdobywają mistrzostwo 3-ligowej grupy

Orlicy Wiary Lecha wygrali ósmy mecz na wiosnę i dwie kolejki przed końcem rozgrywek zapewnili sobie zwycięstwo w swojej grupie trzeciej ligi okręgowej. Duszyczki w pojedynku, w którym ważyły się losy pierwszego miejsca pokonały Błękitnych II Owińska 6:0.

Jedyną drużyną, która mogła zagrozić Wiarze Lecha w wywalczeniu mistrzostwa grupy był Jadwiżański KS. Wicelider tabeli musiał pokonać kolejne trzy przeszkody, w tym Duszyczki oraz liczyć na dwie porażki w pojedynkach z Błękitnymi II Owińska i Karolinką Koziegłowy. Jadwiżański swój mecz podczas ósmej serii wygrał, ale trzy punkty zdobyła też Wiara Lecha. Najmłodszy zespół młodzieżowy WL nie miał problemów z pokonaniem Błękitnych. Na własnym boisku w Robakowie Duszyczki wygrały 6:0 i zapewniły sobie pierwsze miejsce w grupie.

Zespół z rocznika 2009 funkcjonuje w Wiarze Lecha od marca bieżącego roku. W rundzie wiosennej orlicy zagrali osiem spotkań, w których odnieśli osiem wygranych. Duszyczkom do końca sezonu pozostały dwa spotkania. W najbliższą sobotę zagrają na wyjeździe z Karolinką Koziegłowy, a tydzień później na zakończenie wiosny w Robakowie z Jadwiżańskim KS-em.