2019-06-11 09:39  -  Drużyna Wiary Lecha

KKS Wiara Lecha

5

:

2

Wiara Lecha przegrała w meczu 29. kolejki Ligi Międzyokręgowej z Gromem Plewiska 2:5. Gole dla kibiców Kolejorza zdobyli Filip Zborowski i Tomasz Smura. DWL pomimo porażki zachował drugie miejsce w tabeli.

Zasłużoną wygraną Gromu zakończył się pojedynek rozegrany w sobotnie popołudnie na stadionie w Plewiskach. Gospodarze już w pierwszej części powinni wygrywać różnicą minimum dwóch bramek. Dogodnych sytuacji sam na sam nie wykorzystał jednak napastnik Gromu. Kiboli stać było jedynie na strzał z rzutu wolnego, który omal nie zakończył się kuriozalną bramką. Po zmianie stron bardzo szybko, bo już w 47. minucie do siatki trafiła Wiara Lecha. W zamieszaniu w polu karnym najprzytomniej zachował się Filip Zborowski, który zdobył swoją debiutancką bramkę w niebiesko-białych barwach. Lechici całkowicie oddali inicjatywę gospodarzom. Grom z łatwością dochodził do sytuacji strzeleckich, ale w sobie tylko wiadomy sposób gospodarze pudłowali. Bramka wisiała w powietrzu. W 76. minucie stało się nieuchronne. Grom wyrównał i poszedł za ciosem. Trzy minuty później klub z Plewisk prowadził 2:1. W 84. minucie Kibole rozegrali kapitalną akcję, którą wykończył Tomasz Smura. Wydawało się, że Lechici ruszą na rywala ze zdwojoną siłą. Stało się inaczej. Gospodarze wykorzystywali z zimną krwią błędy zawodników Wiary Lecha i aż trzykrotnie w ostatnich pięciu minutach pokonali Michała Pecolda.

Porażka 2:5 była najwyższą przegraną Wiary Lecha w kończącym sezonie. W Plewiskach zakończyła się też passa sześciu meczów bez porażki.

W ostatniej kolejce sezonu 2018/2019 Wiara Lecha podejmie u siebie GKS Dopiewo. Mecz odbędzie się w sobotę 15 czerwca o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej.