2019-06-14 07:46  -  Drużyna Wiary Lecha

Wymagający rywal na koniec sezonu

Wymagający rywal na koniec sezonu

 Sezon 2018/2019 Wiara Lecha zakończy meczem u siebie z GKS-em Dopiewo. Pojedynek zostanie rozegrany w sobotę 15 czerwca o godzinie 17:00 na stadionie przy ulicy Gdańskiej. W przypadku zwycięstwa Wiara Lecha sięgnie po tytuł wicemistrza Ligi Międzyokręgowej.

Pięć meczów bez porażki, cztery zwycięstwa z rzędu – taką passą może pochwalić się najbliższy rywal Lechitów, GKS Dopiewo. Goście pod koniec sezonu złapali znakomitą formę co odbiło się też na pozycji w tabeli. Były czwartoligowiec w Poznaniu powalczy o piąte miejsce na zakończenie obecnej kampanii, a stanie się tak, gdy GKS pokona Wiarę Lecha, a Kania Gostyń straci punkty w Przyprostyni. Swój cel będą chcieli też zrealizować Kibole. Oni powalczą o wicemistrzostwo, co będzie największym sukcesem w historii drużyny kibiców Kolejorza. DWL potrzebuje zwycięstwa, każdy inny wynik przy jakiejkolwiek zdobyczy punktowej PKS Racot (grają u siebie z Orkanem Chorzemin) i Płomienia Przyprostynia (grają u siebie z Kanią Gostyń) może spowodować spadek za podium. Będzie to również znakomity wynik, ale przy okazji i spory niedosyt.

Wicemistrzostwo Wiara Lecha mogła zapewnić sobie już w Plewiskach. Tam jednak Kibole zagrali najsłabszy mecz od ponad roku i przegrali 2:5, ostatnie trzy bramki tracąc w … ostatnich pięciu minutach. Katastrofalny wynik nie spowodował spadku w tabeli. DWL nadal jest wiceliderem i cały czas liczy się w walce o drugie miejsce. Porażka z Gromem przyszła w najmniej odpowiednim momencie. Kibole wcześniej nie przegrali sześciu kolejnych meczów i do spotkania przystępowali w roli faworyta.

W rundzie jesiennej Lechici wygrali w Dopiewie 2:1. Gola na wagę zwycięstwa w końcówce spotkania zdobył Mateusz Bednarek, który na ostatnie mecze w zeszłym roku zastąpił Dawida Kaczmarka. Ze swoich zadań wywiązał się znakomicie zdobywając trzy gole w trzech pojedynkach kończących piłkarską jesień. W sobotnim pojedynku Kaczmarek nie wystąpi ze względu na pauzę za żółte kartki.

Historia pojedynków z GKS-em Dopiewo

18/19 | GKS Dopiewo – Wiara Lecha 1:2 (Maciej Łaszyński, Mateusz Bednarek)

Bilans meczów: 1 mecz, 1 zwycięstwo, bramki 2:1