2019-06-17 05:10  -  Drużyna Wiary Lecha

Duszyczki zakończyły sezon

Duszyczki zakończyły sezon

Drużyny młodzieżowe zakończyły sezon 2018/2019. W dwóch ostatnich meczach nie udało się wygrać. W pojedynku młodzików lepsza okazała się Polonia II Środa Wielkopolska, orlicy zremisowali z Jadwiżańskim. Po ostatnim spotkaniu najmłodsze Duszyczki świętowały zwycięstwo w grupie.

Pierwszy mecz ostatniej kolejki rozegrali młodzicy. Do Robakowa zawitał drugi zespół Polonii Środa Wielkopolska. Goście choć łatwej przeprawy nie mieli to wyjeżdżali z boiska Wiary Lecha z kompletem punktów i trzema zdobytymi bramkami. Niebiesko-biali rozbijali ataki polonistów, ale nie potrafili poważniej zagrozić rywalom. Wiara Lecha przegrała 0:3 i zakończyła sezon na przedostatniej lokacie.

Od godziny 12:00 ruszył pojedynek na szczycie orlikowej grupy trzeciej ligi. Lider i mistrz zmierzył się z wiceliderem. Mecz kapitalnie rozpoczął się dla Duszyczek. Orlicy Wiary Lecha zdobyli pierwszego gola, a na listę strzelców wpisała się Marianna Jeske-Choińska. Kolejne minuty to całkowita dominacja Jadwiżańskiego, który zepchnął gospodarzy do głębokiej defensywy. Obrona Lechitów dwukrotnie skapitulowała. W pierwszej części goście wyrównali, a w drugiej trafili na 2:1. Duszyczki do końca walczyły o korzystny rezultat, gdyż po meczu miała odbyć feta z okazji wygrania rozgrywek. Humory poprawił Jakub Osses, który w końcówce spotkania zdobył gola dającego remis.

Po końcowym gwizdku orlicy Wiary Lecha zostali nagrodzeni pucharem za zajęcie 1. miejsca, statuetki otrzymali najlepsza strzelczyni zespołu i kapitan drużyny – Marianna Jeske-Choińska oraz najlepszy zawodnik – Marcin Kossakowski, a każdy z kadry wraz ze sztabem szkoleniowym otrzymał złoty medal.

Wyniki 10. kolejki 3. ligi okręgowej

Młodzicy | Wiara Lecha – Polonia II Środa Wielkopolska 0:3 (0:1)

Orlicy | Wiara Lecha – Jadwiżański KS 2:2 (1:1) bramki: Marianna Jeske-Choińska, Jakub Osses