2019-06-17 21:04  -  Drużyna Wiary Lecha

Największy sukces w historii

Największy sukces w historii

 Przed dwoma laty Wiara Lecha wywalczyła wicemistrzostwo Klasy Okręgowej. Był to największy sukces Kiboli. Do 15 czerwca 2019 roku. Tego dnia kibice Kolejorza wywalczyli trzecie miejsce w Lidze Międzyokręgowej, do której awansowali 12 miesięcy wcześniej.

W poprzednim sezonie Wiara Lecha rywalizowała w Klasie Okręgowej, z której awans do czwartej ligi, tak jak w latach ubiegłych wywalczał mistrz. Dzięki reorganizacji rozgrywek pojawił się nowy twór – Liga Międzyokręgowa, do którego promocję miały uzyskać zespoły z miejsc 2-6. Kibolom, pomimo fatalnej rundy wiosennej, udało się zachować miejsce w najlepszej szóstce. Awans wywalczyli z piątej lokaty i trafili do ligi, która miała skupiać najlepsze zespoły wielkopolskich okręgówek oraz połowę zespołów czwartoligowych, którym nie udało się zająć miejsca w górnej połówce tabeli.

Przed sezonem DWL został przeniesiony do grupy leszczyńsko-poznańskiej, dzięki czemu Kibole mogli ruszyć w delegacje na zachodnie i południowe rejony Wielkopolski. Wiara Lecha miała walczyć o utrzymanie. Taki był cel. Po trzech kolejkach Kibole zajmowali miejsce poza pierwszą dziesiątką z dwiema porażkami na koncie. Do końca roku prezentowali jednak znakomitą formę i rundę jesienną zakończyli na pozycji wicelidera. Wiosną, podobnie jak w latach poprzednich, kibicowski Kolejorz miał większe problemy. Wiara Lecha przegrała jeden mecz więcej niż jesienią, ale straciła też punkty remisując w trzech spotkaniach. W pierwszej rundzie DWL zdobył 33 punkty, w drugiej … 24. Pomimo gorszej wiosny Lechici do samego końca walczyli o wicemistrzostwo. Przed ostatnią kolejką zajmowali drugą lokatę. Niestety Orkan Chorzemin nie dojechał do Racotu. PKS wygrał walkowerem, więc Wiara Lecha musiała pokonać znajdujące się w znakomitej formie Dopiewo. GKS był zdecydowanie lepszy od Kiboli, wygrał na Śródce 3:1, przez co DWL spadł na trzecią lokatę.

Ostatnie miejsce na podium to kolejny sukces Wiary Lecha. Kibicom Kolejorza piąty raz udało się wywalczyć podium w lidze, a siódmy raz byli w najlepszej szóstce ligi. Należy zwrócić uwagę, że ligowa przygoda DWL trwa … siódmy sezon.