2019-06-23 20:58  -  KKS Wiara Lecha

Nowe zespoły w Lidze Międzyokręgowej

Nowe zespoły w Lidze Międzyokręgowej

Sokół Pniewy i Krobianka Krobia z czwartej ligi oraz Lew Pogorzela i Patria Buk z klasy okręgowej. Oto nowe drużyny, z którymi przyjdzie się zmierzyć Wiarze Lecha w nowym sezonie. 

W przedostatni weekend czerwca zakończyła się rywalizacja w czwartej lidze i leszczyńskiej okręgówce. Do wcześniej zdegradowanej Krobianki Krobia dołączył Sokół Pniewy. Oba kluby przed rokiem świętowały awans do czwartej ligi. Dwanaście miesiący później musiały przełknąć gorzką pigułkę o nazwie spadek. W Lidze Międzyokręgowej zastąpią Pogoń Lwówek, która bezapelacyjnie wygrała rywalizację o awans. 

Sokół miał jeszcze szansę na utrzymanie i był bliżej zachowania ligowego bytu. Wystarczyło zremisować u siebie z Lubuszaninem Trzcianką. Stało się inaczej. Pniewianie przegrali 1:5, co przy wygranej Warty Międzychód w Trzemesznie dało spadek. 

Promocję do Ligi Międzyokręgowej wywalczył Lew Pogorzela i Patria Buk. W drugą stronę udały się trzy najsłabsze zespoły – Pogoń Śmigiel, Orla Jutrosin i LZS Stare Oborzyska. Patria wygrała swoją okręgówkę z przewagą siedmiu punktów nad Czarnymi Wróblewo i Orłem Granowo. Lew o awans walczył do końca. W ostatnim meczu musiał przynajmniej zremisować w Borku Wielkopolskim. Szanse miał jeszcze Rydzyniak Rydzyna. Oba kluby, które walczyły o promocję swoje mecze zremisowały, co dało upragniony awans Lwowi Pogorzela. 

Lista zespołów leszczyńsko-poznańskiej Ligi Międzyokręgowej

1. Sokół Pniewy

2. Krobianka Krobia

3. PKS Racot

4. KKS Wiara Lecha 

5. Płomień Przyprostynia

6. Kania Gostyń

7. GKS Dopiewo

8. Grom Plewiska

9. Akademia Reissa Tarnowo Podgórne 

10. Promień Krzywiń

11. Korona Piaski

12. Rawia Rawicz

13. Orkan Chorzemin

14. Lipno Stęszew

15. Patria Buk

16. Lew Pogorzela

Pierwsza kolejka nowego sezonu odbędzie się w weekend 10/11 sierpnia. Terminarz poznamy w pierwszych tygodniach lipca.