2019-06-24 09:49  -  KKS Wiara Lecha

DWL na Fyrtel Cup

DWL na Fyrtel Cup

Wiara Lecha w ubiegłą sobotę zagrała na turnieju grup kibicowskich organizowanym przez Fyrtel Północ. Część drużyny reprezentowała DWL, część EW. Ci pierwsi odpadli w 1/4 finału z FC Leszno, ci drudzy wygrali turniej w finale pokonując FC Wolsztyn.

Relacja DWL

Podobnie jak przed rokiem wzięliśmy udział w turnieju Kiboli Lecha. Dwanaście miesięcy temu tydzień po ostatnim ligowym meczu zagraliśmy z okazji 10-lecia Ratajskich Fanatyków. W ubiegłą sobotę, również siedem dni po meczu kończącym sezon 18/19, rywalizowaliśmy w turnieju z okazji 5-lecia Fyrtla Północ. Areną zmagań było dobrze nam znane boisko ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej. Nasza ekipa podzieliła się na dwie drużyny, a kilka osób wspierało swoje grupy. Regulamin był jednak elastyczny i te kilka osób mogło reprezentować też DWL. Spora nasza część zagrała w EW (po 5 osób). Tak się złożyło, że rywalizowaliśmy w dwóch przedpołudniowych grupach. Obie ekipy przeszły fazę grupową jak burza i awansowały z kompletem zwycięstw bezpośrednio do ćwierćfinału. Po ostatnim meczu w grupie nastąpiła ponad 3-godzinna przerwa. Rozpoczęła się integracja, która niektórym nie przysłużyła :) Wykorzystało to FC Leszno, które po rzutach karnych wyeliminowało DWL. LFK, wspierające nas na wielu wyjazdach na południe Wielkopolski, wygrało w pełni zasłużenie, a zwycięstwo powinno zapewnić sobie w regulaminowym czasie gry :) Oblężenie bramki zatrzymywał nasz przyszły nowy nabytek z Fyrtla Północ, który w rzutach karnych nie miał już nic do powiedzenia. To co nie udało się DWL ... udało się EW. W ćwierćfinale pokonali Jeżyce, następnie zrewanżowali się Leszczyńskim, a w finale pokonali FC Wolsztyn! Trzecie miejsce po wygranej nad Kolskimi zdobyło LFK.

W turnieju wzięły udział 23 ekipy. Oprócz DWL i EW: Fyrtel Północ, LPU, LPH, Luboń, Jeżyce, Rataje, Swarzędz, Murowana Goślina & Owińska, TIFO, Legion Piła, Szwadron Gostyń, Leszno, Wolsztyn, Środa Wielkopolska, Sekcja Kaźmierz, Śrem, Krotoszyn, Koło, Nowy Tomyśl, Gniezno, Szamotuły.

Fyrtlowi Północ dziękujemy za zaproszenie! Reset po sezonie był nam potrzebny :)

Na turnieju zjawiliśmy się w 21 osób z flagą.