2019-07-04 15:37  -  KKS Wiara Lecha

Maciej Łaszyński asystentem trenera

Maciej Łaszyński asystentem trenera

Od sezonu 2019/2020 nową funkcję w Wiarze Lecha będzie pełnił Maciej Łaszyński. Wieloletni kapitan kibiców Kolejorza został grającym asystentem trenera Jarosława Wróblewskiego.

Maciej Łaszyński od maja bieżącego roku odbywa kurs trenerski, który zakończy się w sierpniu. Najstarszy zawodnik Wiary Lecha nie zawiesi butów na kołku. W przyszłym sezonie oprócz gry w Lidze Międzyokręgowej będzie pomagał szkoleniowcowi pierwszej drużyny w treningach, a podczas przygotowań do rundy jesiennej poprowadzi DWL w dwóch meczach kontrolnych.

Moja przygoda z piłką na boisku zmierza nieuchronnie ku końcowi. Mógłbym pograć na poziomie A- czy B-klasy przynajmniej przez kilka lat, ale moje miejsce jest tutaj, w Wiarze Lecha. Będę pomagał trenerowi na treningach, a podczas jego nieobecności będę miał możliwość sprawdzenia się jako trener w meczach sparingowych. Każdy dzień w roli asystenta będzie dla mnie nauką – powiedział 36-letni defensor Lechitów, Maciej Łaszyński.

Łaszyński przyszedł do Wiary Lecha przed startem sezonu 2013/2014 z Poznań FC. W ostatnim meczu kampanii, który odbył się w Środzie Wielkopolskiej zastąpił Jarosława Sałatę w roli kapitana drużyny.  Pełni ją do dziś, ale od rundy wiosennej sezonu 2017/2018 jako zastępca Stanisława Makowskiego. Łaszyński występuje na pozycji środkowego obrońcy. W Wiarze Lecha przez sześć sezonów zagrał 146 meczów, w których strzelił 12 goli.