2019-07-16 14:50  -  KKS Wiara Lecha

Jarosław Wróblewski zostaje w Wiarze Lecha

Jarosław Wróblewski zostaje w Wiarze Lecha

Współpraca Wiary Lecha z Jarosławem Wróblewskim będzie trwać piąty sezon. Trener DWL przed inauguracyjnym treningiem przedłużył umowę do końca czerwca 2020 roku.

Jarosław Wróblewski został trenerem Wiary Lecha przed rundą wiosenną sezonu 2015/2016. Objął stery po Dariuszu Kustoniu, który z Kibolami wywalczył dwa awanse – do A-klasy i Klasy Okręgowej. Po 4,5 roku pracy, w listopadzie 2015 roku, pierwszy szkoleniowiec Lechitów opuścił szeregi drużyny kibiców Lecha Poznań zostawiając ją ósmym miejscu w okręgówce. Wróblewskiemu po dobrej rundzie wiosennej udało się wydźwignąć Kiboli na szóstą lokatę. Kolejne kampanie to sukcesy. Obecny trener DWL wywalczył wicemistrzostwo Klasy Okręgowej, zajął trzecie miejsce w Lidze Międzyokręgowej, do której awansował sezon wcześniej. Wiara Lecha została też ćwierćfinalistą okręgowego Pucharu Polski. W drodze po półfinał Kiboli zatrzymał wielokrotny triumfator – Polonia Środa Wielkopolska.

Najbliższy sezon dla Jarosława Wróblewskiego będzie piątym na ławce trenerskiej, ale pierwszym z asystentem. Od początku przygotowań pierwszemu trenerowi Wiary Lecha pomagać będzie Maciej Łaszyński, który jest w trakcie kursu trenerskiego. Nie zmieni się także rola legendy Kolejorza – Jarosława Araszkiewicza. Pięciokrotny mistrz Polski w dalszym ciągu będzie miał swoje miejsce w sztabie szkoleniowym DWL.

Jarosław Wróblewski prowadził Wiarę Lecha w 105 meczach, w których wygrał 61 razy. W 15 spotkaniach padł remis, a w 29 pojedynkach lepsi okazywali się rywale.