KKS Wiara Lecha

1

:

1

81' KKS Wiara Lecha Artur Grajkowski
61' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Jakub Nowak
55' Sokół Pniewy

Remisem 1:1 zakończył się pierwszy mecz kontrolny Wiary Lecha. Bramkę dla Kiboli zdobył Dawid Kaczmarek. Debiutujący w roli trenera Maciej Łaszyński sprawdził 21 zawodników.

Trzeci mecz, trzeci remis. Po potyczkach, które zostały rozegrane w Poznaniu (1:1 i 6:6) po raz pierwszy w historii pojedynek pomiędzy Sokołem i Wiarą Lecha odbył się na stadionie w Pniewach. Ponownie nie poznaliśmy lepszego w starciu obu zespołów. Mecz, który był dla Lechitów i Sokoła pierwszym meczem kontrolnym podczas letnich przygotowań zakończył się remisem 1:1. Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wysoko atakowali Kiboli. Stwarzali też sytuacje bramkowe, ale Michał Pecold nie pozwolił na stratę gola. Im dłużej trwał mecz tym częściej do głosu dochodziła Wiara Lecha. Najgroźniejszą sytuację stworzył Dawid Kaczmarek, który znakomicie zagrał z prawej strony boiska do Michała Niedźwiedzkiego. Król strzelców 5. ligi nie potrafił jednak umieścić piłki w bramce. Strzał z bliskiej odległości obronił bramkarz Sokoła.

Po zmianie stron kibice zgromadzeni na stadionie w Pniewach obejrzeli bramki. Wynik spotkania otworzył zawodnik gospodarzy, który w 55. minucie wykorzystał sytuację sam na sam z Danielem Guszczyńskim. Bramkarz Wiary niefortunnie interweniował i już po dziesięciu minutach gry musiał opuścić boisko z kontuzją biodra. Niestety nie była to jedyna strata Kiboli. Mecz z urazami kończyli Artur Adamski i debiutujący w barwach DWL – Szymon Buko. Swój pierwszy pojedynek w Wiarze Lecha rozegrał także Hubert Ziółkowski. 17-latek ma za sobą udany debiut. W drugiej części był jednym z motorów napędowych Kiboli, którzy potrafili odpowiedzieć na trafienie czwartoligowca. W 61. minucie Kaczmarek minął kilku zawodników i umieścił piłkę w siatce. Był to drugi i ostatni gol w tym spotkaniu.

Sokół Pniewy – Wiara Lecha 1:1 (0:0)

bramki: 55’ – 61’ Dawid Kaczmarek

żółte karki: zawodnik gospodarzy – Artur Grajkowski

DWL: Michał Pecold (46. Daniel Guszczyński, 56. Michał Pecold) – Maciej Skrzypczak, Maciej Łaszyński (46. Jakub Nowak, 68. Artur Grajkowski), Artur Adamski (60. Maciej Łaszyński) - Dominik Bednarek (46. Mateusz Bednarek, 73. Dominik Bednarek), Kacper Szulc (56. Patryk Antończak, 83. Jakub Pawlaczyk), Jakub Pawlaczyk (46. Hubert Ziółkowski), Tomasz Smura (59. Piotr Makowski), Jakub Drzewiecki (24. Krzysztof Szenfeld, 60. Oskar Ławniczak, 73. Jakub Drzewiecki) - Michał Niedźwiedzki (46. Szymon Buko, 75. Tomasz Smura), Dawid Kaczmarek (73. Michał Niedźwiedzki)

Widzów: ok. 50 (10 Kiboli Lecha)

2019-07-21 16:00