KKS Wiara Lecha

2

:

2

83' KKS Wiara Lecha Michał Niedźwiedzki Dawid Kaczmarek
38' Noteć Czarnków
27' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Michał Niedźwiedzki
7' Noteć Czarnków

Remisem 2:2 zakończył się drugi mecz kontrolny Wiary Lecha. W meczu z Notecią Czarnków gole strzelili Dawid Kaczmarek i Michał Niedźwiedzki.

Problemy kadrowe w obraz zespołu Wiary Lecha wkomponowały się na stałe. Zespół, który może pochwalić się liczną kadrą nie potrafił, po raz kolejny, zestawić optymalnego składu. W drugiej części pojedynku w Czarnkowie między słupkami musiał stanąć Jan Makowski, na środku obrony zagrali nominalni pomocnicy – Jakub Pawlaczyk i Tomasz Smura, a za organizację gry w środku pola odpowiedzialni byli Dawid Kaczmarek, Piotr Makowski i Patryk Antończak, czyli zawodnicy, którzy skupiać powinni się na grze na skrzydłach czy na środku ataku.

Sparing z Notecią na bramce rozpoczął Jarosław Sałata, który ostatni oficjalny mecz w barwach Wiary Lecha rozegrał w czerwcu, ale pięć lat temu. Pomógł DWL w potrzebie, bo liczba golkiperów wśród niebiesko-białych spadła do zera. Był to pechowy powrót, gdyż zakończył się w 45. minucie. Były kapitan drużyny Kiboli zszedł z boiska z kontuzją. Wcześniej musiał wyjmować dwa razy piłkę z siatki. W 7. minucie gospodarze otworzyli wynik meczu, a ponad półgodziny później zdobyli drugiego gola. Przy pierwszej bramce Sałata mógł zrobić więcej, ale przy uderzeniu z 38. minuty nie miał już żadnych szans. Wiarze Lecha udało się wyrównać. Po dwójkowej akcji Dawida Kaczmarka z Michałem Niedźwiedzki oko w oko z bramkarzem Noteci stanął ten pierwszy. Nie pomylił się i w 27. minucie było 1:1. Kaczmarek odwdzięczył się w końcowych fragmentach spotkania. W 83. minucie zagrał z rzutu rożnego wprost … na plecy Niedźwiedzkiego. Piłka odbiła się od nich i wpadła do siatki. Kibole w końcówce spotkania mogli przechylić szalę na swoją korzyść, ale zabrakło zdecydowania pod bramką gospodarzy. Czyste konto zachował Jan Makowski, który w przerwie zmienił Sałatę między słupkami. Nominalny pomocnik bronił szczęśliwie, ale skutecznie, dzięki czemu Wiara Lecha na trudnym terenie nie przegrała.

Pojedynek z Notecią był debiutem Daniela Mankiewicza, który pozytywnie zaprezentował się na boku pomocy. Wraz z Szymonem Buko i Hubertem Ziółkowskim (wystąpili po raz drugi w sparingach) czekają obecnie na pierwszy oficjalny mecz w niebiesko-białych barwach.

Na meczu Kiboli grających w piłkę dopingowała spora grupa Kiboli, a po końcowym gwizdku zawodnicy niebiesko-białych zostali zaproszeni przez gospodarzy z Czarnkowa na grilla i piwo.

Noteć Czarnków – Wiara Lecha 2:2 (2:1)

Bramki: 7’ 38’ – 27’ Dawid Kaczmarek, 83’ Michał Niedźwiedzki

Żółte kartki: dwóch zawodników Noteci

DWL: Jarosław Sałata (46. Jan Makowski)- Jakub Nowak (46. Artur Grajkowski, 80. Maciej Łaszyński), Artur Adamski (46. Jakub Pawlaczyk), Maciej Łaszyński (65. Patryk Antończak) - Dominik Bednarek, Hubert Ziółkowski (60. Piotr Makowski), Tomasz Smura, Jan Makowski (46. Mateusz Bednarek, 80. Hubert Ziółkowski), Jakub Drzewiecki (46. Daniel Mankiewicz) - Michał Niedźwiedzki (60. Szymon Buko, 80. Michał Niedźwiedzki), Dawid Kaczmarek

2019-07-27 16:00