2019-07-29 09:56  -  KKS Wiara Lecha

Potencjalni rywale Wiary Lecha

Potencjalni rywale Wiary Lecha

W najbliższych dniach poznamy przeciwnika Wiary Lecha w pierwszej rundzie okręgowego Pucharu Polski. Wielkopolski Związek Piłki Nożnej przed losowaniem dokonał podziału geograficznego.

Wiara Lecha trafiła do grupy 4, w której może trafić na zwycięzcę meczu rundy wstępnej lub na jeden z sześciu zespołów, które mają zapewniony udział w 1. rundzie. Wśród potencjalnych rywali jest sporo starych znajomych. Kibole w tej grupie są najwyżej sklasyfikowaną drużyną.

W rundzie wstępnej, z grupy 4, zagrają: 1920 Mosina, Bola Poznań, Orkan Manieczki, Las Puszczykowo, Lotnik Poznań, Odlew Poznań, Pogoń Książ Wielkopolski, Polonia Poznań, Przemysław Poznań i UKS Śrem. Jedynie z tym ostatnim zespołem Wiara Lecha nigdy nie zagrała. Do Śremu Kibole zawitali w swojej historii dwukrotnie, ale na okoliczność meczu z bardziej znaną – Wartą, na którą Lechici również mogą trafić. Bezpośrednio w pierwszej rundzie znaleźli się – Avia Kamionki, Kłos Zaniemyśl, Orkan Jarosławiec, Polonia II Środa Wielkopolski, Phytopharm Klęka oraz wspomniana wcześniej śremska Warta. Z tego zestawu oficjalnego meczu Kibole nie zagrali z klubem z Klęki, z którym rywalizowali jedynie na okoliczność meczów kontrolnych.

Losowanie par zostanie przeprowadzone w ciągu najbliższych kilku dni. Mecze rundy wstępnej odbędą się w weekend 10-11 sierpnia. Wiara Lecha rozegra pierwsze spotkanie 28 sierpnia i z racji gry w piątej lidze czeka ją mecz wyjazdowy. W zeszłym sezonie Kibole dotarli do 1/16 finału, w której uznali wyższość Avii Kamionki.