2019-07-29 12:36  -  KKS Wiara Lecha

Wiara szuka bramkarza

Wiara szuka bramkarza

Pech nie omija drużyny kibiców Lecha Poznań. Kibole mający w kadrze pięciu bramkarzy przez najbliższe dni nie będą mogli skorzystać z ich obecności na treningach. Aż trzech obecnie leczy kontuzje. DWL ogłosił nabór na pozycję golkipera.  

Podstawowym bramkarzem w zeszłym sezonie był Michał Pecold, który zdążył zagrać w meczu kontrolnym w Pniewach. Wystąpił w pierwszej części, a na drugą zgodnie z założeniami wszedł Daniel Guszczyński. Pograł krótko, po czym z kontuzją zszedł z boiska. Pecold dokończył pojedynek, ale kilka dni później również doznał urazu. Obaj są wykluczeni z gry na kilka tygodni i obecnie zamiast treningów pracują z drużynową fizjoterapeutką. Pech nie odpuścił Wiarze Lecha. Do kadry po pięciu latach wrócił Jarosław Sałata. Z oficjalnym ogłoszeniem powrotu trzeba będzie się jednak wstrzymać, gdyż były kapitan DWL boisko w Czarnkowie opuścił z kontuzją. Spotkanie z Notecią musiał dokończyć nominalny pomocnik niebiesko-białych – Jan Makowski.

Do treningów pod koniec tygodnia powróci trener bramkarzy Adam Górski, natomiast dopiero za ponad miesiąc szkoleniowiec Lechitów - Jarosław Wróblewski będzie mógł skorzystać z Macieja Makowskiego, który obecnie nie trenuje.

Sytuacja stała się dramatyczna i musimy zacząć działać. Obecnie mamy jednego zdrowego bramkarza, który przebywa na wakacjach i do tej pory nie uczestniczył w żadnym treningu. To zdecydowanie za mało jak na drużynę, która ma bić się o czołowe lokaty w piątej lidze – powiedział Maciej Łaszyński, który obecnie łączy funkcję zawodnika i asystenta trenera.

Wiara Lecha ogłosiła nabór do drużyny na pozycję bramkarza. Zainteresowani golkiperzy proszeni są o kontakt za pośrednictwem profilu DWL na facebooku.