2019-07-31 07:06  -  KKS Wiara Lecha

Szkolenie ze zmian w przepisach gry

Szkolenie ze zmian w przepisach gry

W trzecim tygodniu przygotowań do nowego sezonu zawodnicy i sztab szkoleniowy Wiary Lecha uczestniczył w szkoleniu dotyczącym zmian w przepisach gry w piłkę nożną.

Od sezonu 2019/2020 zmianie uległo kilka przepisów gry w piłkę nożną. W związku z tym Stowarzyszenie Wiara Lecha postanowiło zorganizować szkolenie dla sekcji piłkarskiej, które poprowadził arbiter drugoligowy i członek Kolegium Sędziów Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej - Maciej Pelka.

Kibole zostali zapoznani z wieloma nowinkami. Maciej Pelka przedstawił nowości dotyczące zmian zawodników i rzutu sędziowskiego oraz przekazał zawodnikom, że od najbliższego spotkania arbiter będzie mógł ukarać członków sztabu szkoleniowego żółtym lub czerwonym kartonikiem. Najwięcej czasu zostało poświęcone stałym fragmentom gry (rzut wolny i rzut karny) oraz zagraniu piłki ręką.

Szkolenie trwała 60 minut i odbyło się w Loży Prezydenckiej stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Wzięło w nim udział ponad 20 zawodników DWL. Po zakończeniu ciekawej lekcji o zmianie przepisów Kibole udali się na trening, podczas którego ćwiczyli już pod okiem wracającego po ponad tygodniowej przerwie Jarosława Wróblewskiego. Zastępujący go w tej roli, w poprzednich dniach, Maciej Łaszyński podczas jednostki treningowej zajął się testowanymi bramkarzami.