2019-08-02 22:27  -  KKS Wiara Lecha

Ostatni sprawdzian

Ostatni sprawdzian

W niedzielę 4 sierpnia o 13:00 Wiara Lecha rozpocznie ostatni mecz kontrolny podczas okresu przygotowawczego. Rywalem Lechitów będzie Sparta Oborniki, a sparing odbędzie się na stadionie rywala.

Sparta Oborniki na co dzień występuje w grupie pierwszej 5. ligi. W zeszłym sezonie gospodarze niedzielnej potyczki odpadli z gry o awans na ostatniej prostej, a na zakończenie kampanii zajęli piąte miejsce. Na formie w ligowych pojedynkach mogła się odbijać pucharowa przygoda, która zakończyła się na finale okręgowego Pucharu Polski. W meczu o trofeum, rozgrywanym na stadionie w Obornikach, musiała uznać wyższość etatowego triumfatora rozgrywek – Polonii Środa Wielkopolska. Obrońcy OPP wygrali ze Spartą, ale dopiero po serii rzutów karnych.

W poprzednich latach XXI wieku Sparta występowała głównie w czwartej lidze, ale zaliczyła także dwa sezony na trzecim froncie.

Spartanie mają za sobą dwa mecze kontrolne, w których nie odnieśli zwycięstwa. Zremisowali z Lipnem Stęszew 3:3 i przegrali z Przemysławem Poznań 0:4. Kibole również nie zaznali smaku wygranej – dwa sparingi zakończyły się remisem (z Sokołem w Pniewach 1:1 i z Notecią w Czarnkowie 2:2). Będzie to pierwsza potyczka pomiędzy Spartą i Wiarą Lecha w historii.