2019-08-09 12:24  -  KKS Wiara Lecha

Sobotnia inauguracja sezonu

Sobotnia inauguracja sezonu

 W meczu 1. kolejki 5. ligi Wiara Lecha zagra z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne. Inauguracyjny pojedynek odbędzie się w sobotę 10 sierpnia o godzinie 12:00. Areną zmagań będzie stadion w Grodzisku Wielkopolskim.

Wiara Lecha z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne spotka się piąty raz, ale po raz pierwszy na boisku z naturalną nawierzchnią. Obie drużyny na co dzień grają na sztucznej trawie. Kibole swoich rywali podejmują na stadionie przy ulicy Gdańskiej, natomiast Akademia mecze w roli gospodarza rozgrywa w Baranowie. Bilans gier jest remisowy, ale w zeszłym sezonie lepsi byli zawodnicy pomarańczowo-czarnych. W Poznaniu wygrali 4:3, a w rewanżu padł remis 2:2.

Poprzednią kampanię obie drużyny zakończyły w górnej połówce tabeli Ligi Międzyokręgowej. Wiara Lecha zajęła trzecie miejsce ze stratą dziesięciu oczek do mistrza rozgrywek Pogoni Lwówek. Akademia została sklasyfikowana na ósmej lokacie. Do Kiboli straciła piętnaście punktów.

DWL, podobnie jak klub z Tarnowa Podgórnego, w ostatnich dwóch ligowych spotkaniach musiał uznać wyższość rywali. Podobieństw można szukać też w wynikach. Gdy Wiara Lecha przegrywała 2:5 w Plewiskach to Akademia Reissa schodziła z boiska w Dopiewie z wynikiem 2:6. W ostatniej kolejce pogromcy APR pokonali Lechitów 3:1, natomiast Tarnowianie ulegli w Jutrosinie Orli 0:2.

Historia pojedynków z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne

  • 2016/2017 – Akademia Reissa Tarnowo Podgórne – Wiara Lecha 0:2 (Maciej Łaszyński, Michał Niedźwiedzki)
  • 2016/2017 – Wiara Lecha – Akademia Reissa Tarnowo Podgórne 3:3 (Sebastian Smelkowski, Michał Niedźwiedzki, Jan Makowski)
  • 2018/2019 – Wiara Lecha – Akademia Reissa Tarnowo Podgórne 3:4 (Mateusz Bednarek, Tomasz Smura, Michał Niedźwiedzki)
  • 2018/2019 – Akademia Reissa Tarnowo Podgórne – Wiara Lecha 2:2 (Michał Niedźwiedzki, Dawid Kaczmarek)

Bilans meczów: 4 mecze | 1 zwycięstwo – 2 remisy – 1 porażka | bramki: 10:9

Najlepszy strzelec: Michał Niedźwiedzki – 4 gole