2019-08-09 17:09  -  KKS Wiara Lecha

Nowi w Wiarze Lecha

Nowi w Wiarze Lecha

 Czterech nowych zawodników dołączyło do Wiary Lecha w przerwie między sezonami. Aż trzech z nich to młodzieżowcy, którzy mocno biją się o pierwszą jedenastkę. Pierwszą okazję do debiutu cała czwórka będzie miała już w sobotę przy okazji meczu z Akademią Reissa.

Najwcześniej do kibolskiej drużyny dołączył Szymon Buko, który trenował z DWL już w rundzie wiosennej. Nowy napastnik Wiary Lecha jesienią poprzedniego sezonu występował w Clescevii Kleszewo, która rywalizowała na boiskach A-klasy. Podczas przygotowań do sezonu 21-latek zagrał w trzech meczach kontrolnych.

Wejście smoka do zespołu zaliczył za to Hubert Ziółkowski, który w poprzednich latach grał w juniorskich zespołach Warty Poznań i Unii Swarzędz. Młody, bo zaledwie 17-letni pomocnik wszedł w przerwie sparingu z Sokołem Pniewy i dzięki kapitalnej grze wywalczył sobie miejsce w podstawowej jedenastce w kolejnych dwóch spotkaniach. W ostatnim pojedynku w Obornikach spędził na boisku pełne 90 minut.

Dwa lata starszy od Ziółkowskiego jest Daniel Mankiewicz. Zawodnik Orkana Konarzewo, który na co dzień występuje w Klasie Okręgowej wypożyczył swojego skrzydłowego do DWL na pół roku. 20-letni pomocnik rozegrał dobre spotkanie w Czarnkowie i w kolejnym sparingu trener Jarosław Wróblewski wystawił go od pierwszych minut.

Najmłodszym nabytkiem kibolskiej drużyny okazał się Borys Boczar. Do zespołu Wiary Lecha trafił w wyniku problemów z bramkarzami. Swoje pierwsze kroki stawiał w UKS-ie Śrem, po czym przeniósł się do akademii piłkarskiej FASE Szczecin. Tam spędził dwa lata. W przerwie między sezonami trafił do DWL, w którym zdążył rozegrać ponad 60 minut w meczu kontrolnym przeciwko Sparcie Oborniki.

Buko, Ziółkowski i Boczar zostali sprowadzeni do Wiary Lecha na zasadzie transferu definitywnego. Mankiewicz trafił do DWL przynajmniej do końca roku.