2019-08-10 19:25  -  KKS Wiara Lecha

Trzy debiuty i powrót

Trzy debiuty i powrót

 Trzech zawodników zagrało pierwszy mecz w Wiarze Lecha. Na boisku po ponad pięciu latach przerwy pojawił się też Jarosław Sałata.

Problemy z bramkarzami sprawiły, że w kadrze na mecz z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne znaleźli się golkiperzy, którzy w poprzednich sezonach nie występowali w DWL. W pierwszym składzie wystąpił Jarosław Sałata pamiętający początki Wiary Lecha w grze na dużym boisku. Ostatni raz były kapitan Lechitów zagrał 4 czerwca 2014 roku. Tego dnia Kibole na stadionie Lecha podejmowali Concordię Murowana Goślina, z którą rywalizowali o awans do Klasy Okręgowej. Mecz zakończył się niepowodzeniem Wiary Lecha. Concordia wygrała 1:0, a DWL na promocję o klasę wyżej musiał poczekać jeszcze dwanaście miesięcy. Dla Sałaty był to ostatni mecz. Z drużyną nie pożegnał się i pomógł jej w trudnym momencie, gdy z bramki wypadło kilku golkiperów. Kolejny raz zagrał na stadionie w Grodzisku Wielkopolskim. W kilku sytuacjach dał popis umiejętności, ale nie zapobiegł stracie trzech goli. Z boiska zszedł z kontuzją, a jego miejsce zajął 16-latek – Borys Boczar. Na murawie pojawił się w 80 min i godnie zastąpił starszego kolegę pokazując przy tym niemałe umiejętności. Debiut w niebiesko-białych barwach wypadł okazale – w 88 min Boczar obronił rzut karny ratując Wiarę Lecha przed porażką.

Pierwszy mecz w drużynie kibiców Lecha Poznań zagrali także Hubert Ziółkowski i Daniel Mankiewicz. Ten pierwszy na boisku pojawił się w pierwszym składzie i zagrał pełne 90 minut, ten drugi wszedł za Krzysztofa Szenfelda w 71 min. Obaj mieli okazje do zdobycia gola, ale strzały nie zagroziły poważniej bramce Akademii Reissa.