2019-08-16 23:28  -  KKS Wiara Lecha

O pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

O pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie

W niedzielę 18 sierpnia Wiara Lecha powalczy o premierową wygraną w nowej kampanii. Rywalami Lechitów w meczu, który odbędzie się na stadionie przy ulicy Gdańskiej będą zawodnicy Rawii Rawicz. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 19:22.

Rawiczanie w poprzednim sezonie nie mieli szczęścia w meczach przeciwko Kibolom. W Poznaniu przegrali 0:3, natomiast w rewanżu na własnym stadionie ulegli 1:4. Jedynego gola Rawia wbiła Lechitom w ostatniej minucie gry. Ubiegła kampania nie była udana dla byłego czwartoligowca. Rawiczanie zajęli 11. miejsce i w końcówce sezonu musieli się bić o zachowanie ligowego bytu.

Na inaugurację obu zespołom nie udało się wygrać. Oba też trwoniły wywalczoną wcześniej przewagę. Wiara Lecha wygrywała z Akademią Reissa 3:0, by na koniec dopisać sobie zaledwie jedno oczko. Rawia prowadziła na własnym boisku z GKS-em Dopiewo 2:0, ale ostatecznie poległa tracąc gola w doliczonym czasie gry. Kilka dni później WZPN zweryfikował wynik jako walkower dla Dopiewian i Rawiczanie spadli na przedostatnie miejsce w tabeli. Oba zespoły łączy też seria trzech meczów bez zwycięstwa. Ostatnie odnieśli 1 czerwca na własnych stadionach. Wiara Lecha pokonała Koronę Piaski 4:1, natomiast Rawia z LZS Stare Oborzyska ... 4:1. 

Historia pojedynków z Rawią Rawicz

  • 2018/2019 – Wiara Lecha – Rawia Rawicz 3:0 (Michał Niedźwiedzki 2, Dawid Kaczmarek)
  • 2018/2019 – Rawia Rawicz – Wiara Lecha 1:4 (Dawid Kaczmarek 2, Tomasz Smura, Jakub Pawlaczyk)

Bilans meczów: 2 mecze | 2 zwycięstwa | bramki: 7:1

Najlepszy strzelec: Dawid Kaczmarek – 3 gole