KKS Wiara Lecha

1

:

2

89' KKS Wiara Lecha Maciej Skrzypczak
87' KKS Wiara Lecha Patryk Antończak
86' Promień Krzywiń Mikołaj Losy
71' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Tomasz Smura
60' KKS Wiara Lecha Maciej Łaszyński
58' Promień Krzywiń Mariusz Pietrzak

W meczu 3. kolejki 5. ligi Wiara Lecha wygrała w Krzywiniu z miejscowym Promieniem 2:1. Bramki dla DWL zdobywali Dawid Kaczmarek i Patryk Antończak.

Cofnijmy się w czasie. W trzeciej kolejce poprzedniego sezonu Wiara Lecha udała się do Krzywinia na mecz z Promieniem. Kibole zagrali w mocno osłabionym składzie, ale byli lepsi od gospodarzy. Przegrali pechowo, bo po bramce strzelonej w 93. minucie. Wcześniej gospodarze objęli prowadzenie, wyrównanie Kibolom dał Dawid Kaczmarek, a stuprocentową sytuację na 2:1 dla DWL zmarnował Patryk Antończak. Podobnie jak przed rokiem w pierwszych 45 minutach licznie zgromadzona publika bramek nie obejrzała. Lepiej prezentowała się Wiara Lecha, ale gospodarze, szczególnie w końcówce pierwszej przejęli inicjatywę. Klarownych sytuacji jednak nie mieli. Po zmianie stron raz zagrozili bramce Borysa Boczara. W 58. minucie zawodnik Promienia minął golkipera Kiboli i uderzył na bramkę, w której stało już dwóch zawodników DWL – Maciej Skrzypczak i Stanisław Makowski. Ten pierwszy zatrzymał futbolówkę, ten drugi wybił ją. Na nieszczęście dla Lechitów do wybitej piłki dopadł napastnik Krzywinian i bez problemu umieścił ją w siatce. Wiara Lecha nie złożyła broni i zaczęła odważniej atakować bramkę gospodarzy. Na pierwszy efekt trzeba było czekać do 71. minuty, gdy Tomasz Smura zagrał do Kaczmarka. Skrzydłowy Lechitów wbiegł z narożnika pola karnego i uderzył piłkę w długi róg bramki. Piłka otarła się od obrońcy Promienia i wpadła do siatki. 1:1. Mecz zaczął się od nowa, ale obraz gry nie uległ zmianie. Decydujący cios zadał Antończak, który rok temu zmarnował setkę. Tym razem zachował się najprzytomniej w polu karnym gospodarzy i efektownym uderzeniem z woleja zdobył swojego pierwszego gola dla Wiary Lecha zapewniając jej zwycięstwo! Była to 87. minuta spotkania. Niestety meczu nie dokończył. W ostatniej minucie zszedł w wyniku kontuzji, która wyeliminuje go z najbliższych spotkań. Od strzelenia drugiego gola Kibole kontrolowali przebieg gry i nie pozwolili gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł.

W następnej kolejce Wiara Lecha zmierzy się u siebie z Pogonią Śmigiel. Mecz odbędzie się 31 sierpnia o godzinie 18:00. Kilka dni wcześniej, w środę, Kibole zagrają pojedynek 1/32 finału okręgowego Pucharu Polski z Polonią Poznań. To spotkanie rozegrane zostanie na stadionie przy ulicy Gdańskiej 28 sierpnia o godzinie 20:30.

Widzów: ok. 150 (50 Kiboli Lecha)

2019-08-24 16:00