#ExpressDWL

Po raz trzeci w tym sezonie podsumowujemy tydzień w Wiarze Lecha. Przed Wami najnowszy odcinek.

#ExpressDWL odcinek 3 (59)

1. Wiara Lecha pokonała w meczu 3. kolejki V ligi Promień Krzywiń 2:1.
  2. Bramki dla DWL w meczu w Krzywiniu zdobywali Dawid Kaczmarek i Patryk Antończak.
  3. Wiara Lecha awansowała na trzecie miejsce w tabeli V ligi. Do lidera tabeli, którym jest GKS Dopiewo Kibole tracą dwa punkty.
  4. Wiara Lecha wygrała drugi mecz z rzędu i nie przegrała trzeciego kolejnego pojedynku.
  5. Dawid Kaczmarek zdobył piątą bramkę w sezonie 2019/20.
  6. Patryk Antończak zdobył swojego pierwszego gola dla Wiary Lecha. Udała mu się ta sztuka w dziewiątym meczu.
  7. Patryk Antończak dzień przed meczem z Promieniem Krzywiń został definitywnie zawodnikiem Wiary Lecha. W poprzednim sezonie był wypożyczony z Zorzy Mostki.
  8. Jakub Nowak został drugim zawodnikiem, który zagrał choć jedno spotkanie w każdym sezonie od początku gry Wiary Lecha w rozgrywkach WZPN. W sumie obrońca DWL rozegrał 68 spotkań.
  9. W 4. kolejce V ligi Wiara Lecha podejmie u siebie Pogoń Śmigiel. Mecz zostanie rozegrany w sobotę 31 sierpnia o godzinie 18:00.
  10. Mecz 6. kolejki V ligi pomiędzy Wiarą Lecha i PKS-em Racot zostanie rozegrany w niedzielę 15 września o godzinie 19:00, a nie jak wcześniej planowano o godzinie 13:00.
  11. Zmianie uległ gospodarz meczu 8. kolejki V ligi, w którym Wiara Lecha zagra z Płomieniem Przyprostynia. Pojedynek odbędzie się na stadionie rywala w niedzielę 29 września o godzinie 16:00.
  12. Wiara Lecha pozyskała nowego sponsora biznes. Została nim firma Romar, która wspierała DWL podczas sezonu 2016/2017 w ramach projektu Kibolski Klub Sponsora.
  13. W najbliższy weekend pierwsze mecze w sezonie zagrają młodzieżowe zespoły Wiary Lecha. Oba spotkania zostaną rozegrane w niedzielę 1 września na boisku w Robakowie. O godzinie 10:00 trampkarze zmierzą się z Lotnikiem Poznań, a o 12:30 orlicy podejmą Jadwiżański KS.
  14. W Bełchatowie na meczu Raków Częstochowa – Lech Poznań pojawiło się 18 osób z DWL.
  15. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
  •    Robert Kaczmarek (Sokół Pniewy, V liga) – 90 minut w meczu z Leśnikiem Margonin (1:2);
  •    Przemysław Zamęcki (Luboński KS, A-klasa) – nie grał w meczu z Poznań FC (1:3) i nie grał w meczu OPP z Pogromem Luboń (5:1);
  •    Wojciech Kuznowicz (Stal II Pleszew, B-klasa) – 45 minuty w meczu z Lasem Kuczków (2:4);
  •   Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, B-klasa) – 67 minut, żółta i czerwona kartka w meczu z Liskowiakiem Lisków (5:1).