2019-08-27 15:52  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha zagra o 1/16

Wiara Lecha zagra o 1/16

W środę o 20:30 rozpoczną się pucharowe derby Poznania, których stawką będzie awans do 1/16 finału. Na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej Wiarę Lecha podejmie Polonia.

Cztery lata temu Wiara Lecha i Polonia Poznań spotkały się ze sobą trzykrotnie. Raz los przydzielił te dwie drużyny w okręgowym Pucharze Polski. Rywalizację milej wspominają Kibole, którzy pokonali Polonistów 2:0 po dublecie Piotra Makowskiego. W lidze było ciężej choć też zwycięsko. DWL ograł rywala zza miedzy dwukrotnie po 2:1.

Polonia Poznań obecnie występuje na poziomie A-klasy. W pierwszych dwóch kolejkach zasłużony klub ze stolicy Wielkopolski zajmuje trzecie miejsce z kompletem punktów. Na inaugurację na Śródce Poloniści wygrali z Antaresem 2:1, a w ostatni weekend rozgromili w Owieczkach miejscowy WKS 6:2. Gospodarze środowego pojedynku znakomicie czują się na sztucznej nawierzchni boiska przy ulicy Gdańskiej. Ostatni raz przegrali w Poznaniu 27 kwietnia w meczu z Meblorzem, a następnie nie dali się pokonać w pięciu kolejnych potyczkach, w których odnieśli cztery wygrane.

Kibole w V lidze są trzeci z siedmioma punktami na koncie. Przy Gdańskiej, gdzie po raz pierwszy wystąpią w roli gości, nie mają dobrej passy. Od 28 kwietnia wygrali zaledwie połowę z sześciu meczów i tylko raz nie stracili bramki, a działo się to podczas spotkania z mistrzem ligi. W tym okresie Wiara Lecha dwukrotnie przegrała i raz podzieliła się punktami.  

W zeszłym sezonie dalej w okręgowym Pucharze Polski zaszła Wiara Lecha. Kibole zostali zatrzymani w 1/16 finału w Kamionkach (przegrali z Avią 2:5). Polonia pogromcę znalazła rundę wcześniej odpadając z Czarnymi w Czerniejewie (ulegli 2:6).

O awans do kolejnej rundy rywalizować będą też inne 5-ligowe zespoły z okręgu poznańskiego. Derbowy pojedynek czeka GKS Dopiewo, który zmierzy się w Skórzewie z Canarinhos. Do Lubonia pojadą Grom Plewiska i Akademia Reissa.  Rywalem tej pierwszej drużyny będzie Stella, tej drugiej Luboński. Wyjazd w Pucharze Polski czeka też Patrię Buk, która w najbliższą środę uda się w delegację do Strykowa. Tam podejmie ich Spójnia, która niedawno świętowała 60-lecie istnienia klubu. Powtórka z rozrywki czeka Płomienia Przyprostynia i Lipno Stęszew. Kilka dni po meczu ligowym oba zespoły zmierzą się ze sobą w pojedynku, którego stawką będzie awans do 1/16 finału. Pozostałe zespoły grają w Pucharze Polski na szczeblu okręgu leszczyńskiego. Do rywalizacji dołączą od 1/8 finału, która zostanie rozegrana 25 września. 

Sędzią głównym meczu Polonia – Wiara Lecha będzie Adam Kupsik z Poznania. Na liniach pomagać mu będą sędzinie – Magdalena Giza i Magdalena Krzemińska.