Wiara Lecha w kolejnej rundzie Pucharu Polski

KKS Wiara Lecha

0

:

3

90' KKS Wiara Lecha Filip Zborowski Tomasz Smura
37' KKS Wiara Lecha Piotr Makowski Dawid Kaczmarek
8' KKS Wiara Lecha Sławomir Makowski Dawid Kaczmarek

Wiara Lecha pokonała Polonię Poznań 3:0 w meczu 1/32 finału okręgowego Pucharu Polski. Do kolejnej rundy Kiboli wprowadziły bramki Sławomira Makowskiego, Piotra Makowskiego i Filipa Zborowskiego.

Spora rzesza kibiców wybrała się na pucharowe derby Poznania, które odbyły się na stadionie przy ulicy Gdańskiej. Ponad 400 osób obejrzało jednak słaby mecz, szczególnie w wykonaniu Wiary Lecha. DWL miał przewagę, ale gra pozostawiała wiele do życzenia. W pierwszej części Lechici trafili dwa razy do siatki. Wydawało się, że w 8. minucie spotkania Sławomir Makowski otworzył worek z bramkami. Tych jednak było jak lekarstwo. Na kolejnego gola kibice musieli czekać pół godziny. Do siatki po podaniu Dawida Kaczmarka trafił Piotr Makowski. Polonia w pierwszej odsłonie nie zagroziła bramce strzeżonej przez Borysa Boczara. Zmieniło się to w drugiej odsłonie.

Po zmianie stron trener Wiary Lecha Jarosław Wróblewski wprowadził do gry wielu zmienników. Gra Kiboli z minuty na minutę wyglądała jednak gorzej. Polonia doszła do głosu i dwukrotnie zagroziła bramce DWL. Gospodarze nie potrafili pokonać Boczara. W 75. minucie mogli już wrócić do gry. Sędzia spotkania po faulu podyktował rzut karny dla Polonistów. Bramka dla klubu z Harcerskiej całkowicie zmieniłaby oblicze spotkania. Z bardzo dobrej strony pokazał się jednak Boczar, który ponownie uratował Wiarę Lecha po strzale z jedenastu metrów. Powtórzył tym samym swój wyczyn z meczu ligowego w Grodzisku Wielkopolskim. W ostatniej minucie znakomicie zachował się w sytuacji sam na sam. Obronił, a chwilę później padł trzeci gol dla Wiary Lecha, który ustalił wynik meczu. Na listę strzelców wpisał się Filip Zborowski.

Wiara Lecha awansowała do 1/16 finału. Kibole rywala poznają w ciągu kilku następnych dni. W następnym spotkaniu ligowym DWL podejmie u siebie Pogoń Śmigiel. Pojedynek odbędzie się w sobotę 31 sierpnia o godzinie 18:00.

Widzów: ok. 450

2019-08-28 20:30