PKS Racot

3

:

1

69' PKS Racot Mateusz Pudlicki
55' KKS Wiara Lecha Daniel Mankiewicz
45' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Michał Niedźwiedzki
16' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek

Wiara Lecha pokonała w meczu 6. kolejki V ligi z PKS-em Racot 3:1. Bramki dla kibiców Kolejorza zdobywali Dawid Kaczmarek (dwie) i Daniel Mankiewicz.

Przed pierwszym gwizdkiem arbitra minutą ciszy upamiętniony został kibol Kolejorza, który kilka dni temu zginął w wypadku samochodowym. Na trybunach Swarzędzcy Kibole odpalili symboliczny krzyż oraz rozwiesili transparent dla Darka, który pojedynek z Wiary Lecha oglądał z Sektora Niebo. Mógł oklaskiwać Lechitów, gdyż ci zagrali dobre zawody i okazali się lepsi od zawodników PKS-u Racot.

Mecz mógł rozpocząć się fatalnie dla Wiary Lecha. Już po dwóch minutach gry goście z Racotu powinni prowadzić 2:0. W sobie tylko znany sposób napastnicy PKS-u jednak pudłowali w stuprocentowych sytuacjach. Kibole w rewanżu również nie potrafili wykorzystać kilku dogodnych okazji. Pojedynek mógł się podobać kibicom, którzy w niedzielne popołudnie zasiedli na trybunie stadionu przy ulicy Gdańskiej. Mecz był szybki, a obie drużyny co rusz stwarzały sytuacje podbramkowe. Wynik meczu w 16. minucie otworzył Dawid Kaczmarek, który ładnym uderzeniem zza pola karnego pokonał golkipera PKS-u. Drugi raz na listę strzelców wpisał się tuż przed zejściem na przerwę. Kaczmarek wykorzystał rzut karny po faulu na Michale Niedźwiedzkim. Po zmianie stron Wiara Lecha uderzyła po raz trzeci. W 55. minucie znakomitą indywidualną akcję wykończył Daniel Mankiewicz, który po raz pierwszy zdobył gola dla DWL. Po bramce na 3:0 inicjatywę przejął PKS. Bramkarz Kiboli grał jednak bardzo dobre zawody i tylko raz dał się pokonać – w 69. minucie po zamieszaniu w polu karnym. Wiara Lecha utrzymała korzystny rezultat do końcowego gwizdka i zapisała na konto czwarte zwycięstwo w rundzie jesiennej.

W 7. kolejce V ligi Wiara Lecha pojedzie do Krobi na pojedynek z miejscową Krobianką, która jeszcze w zeszłym sezonie grała w czwartej lidze. Wyjazdowe spotkanie z udziałem Lechitów odbędzie się w sobotę 21 września o godzinie 17:00.

Widzów: ok 100

2019-09-15 19:00