2019-09-20 17:25  -  KKS Wiara Lecha

Były czwartoligowiec na drodze Wiary Lecha

Były czwartoligowiec na drodze Wiary Lecha

W meczu 7. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się w Krobi z miejscową Krobianką. Pojedynek odbędzie się 21 września o godzinie 17:00.

Czwarta delegacja w sezonie, trzecia w lidze. W sobotnie popołudnie Wiara Lecha po raz pierwszy w historii pojedzie na mecz do Krobi, gdzie spotka się z byłym czwartoligowcem. Krobianka w ostatnich dziesięciu latach na tym poziomie grała raz, w poprzednim sezonie. Zakończyła go na trzecim miejscu od końca i po wielu roszadach nie skorzystała z możliwości … utrzymania. Tą propozycję przyjęła Olimpia Koło, która ulokowała się oczko niżej od Krobianki. Obecnie zamyka ligową stawkę w czwartej lidze, Krobianka klasę niżej jest 11. Spadkowicz, choć nie przegrał ostatnich pięciu pojedynków to ze swojej lokaty nie jest zadowolony. Na koncie ma siedem punktów, w tym cztery za remisy. W ostatniej kolejce Krobianka podzieliła się punktami z liderem tabeli GKS-em w Dopiewie, a przed dwoma tygodniami ograła u siebie 2:1 Grom Plewiska. Ostatnią porażkę najbliżsi rywale Wiary Lecha ponieśli na inaugurację, gdy na własnym stadionie ulegli Kani Gostyń 1:2. Kibole również nie wspominają mile pierwszej kolejki. To właśnie na początek kampanii w Grodzisku Wielkopolskim prowadząc 3:0 ostatecznie zremisowali z Akademią Reissa. Kolejny wyjazd to trzy punkty przywiezione z Krzywinia oraz pucharowa wpadka w Środzie Wielkopolskiej.

Sędzią głównym spotkania Krobianki z Wiarą Lecha będzie Damian Filuś z Lipna. Na liniach pomagać mu będą Łukasz Dorna i Dariusz Złotnicki.