2019-10-04 21:29  -  KKS Wiara Lecha

Ważny mecz w Buku

Ważny mecz w Buku

 W meczu 9. kolejki V ligi Wiara Lecha zagra z Patrią w Buku. Pojedynek odbędzie się w sobotę 5 października o godzinie 15:00.

Dla Wiary Lecha w Buku zagrają bardzo ważne spotkanie. Kibole podczas wrześniowej kampanii zanotowali mocną obniżkę formy – w czterech meczach ponieśli aż trzy porażki, odpadli z Pucharu Polski, a na koniec miesiąca skompromitowali się pojedynkiem u siebie z Płomieniem Przyprostynia, który przegrali aż 1:7! Wiara Lecha obecnie zajmuje piąte miejsce i traci do swoich pogromców, którzy są liderem sześć punktów. Patria jest na drugim biegunie klasyfikacji. Sobotni rywale poznaniaków są przedostatni i mają na koncie zaledwie jedną wygraną z Gromem Plewiska oraz remis wywalczony na ciężkim terenie w Gostyniu. Pozostałe pojedynki klub z Buku przegrał, w tym ostatnią potyczkę w Dopiewie.

Wiara Lecha z Patrią Buk zagra po raz pierwszy w historii. Oba zespoły za każdym razem się mijały. Gdy DWL grał w B- i A-klasie to Patria występowała na poziomie Klasy Okręgowej. W sezonie 2014/15 oba zespoły się zamieniły. Kibole awansowali do okręgówki, klub z Buku spadł do A-klasy, w której grał do sezonu 2017/18. Podczas tej kampanii Patria awansowała do nowej Klasy Okręgowej, a Wiara Lecha poszła o krok dalej łapiąc miejsce w nowoutworzonej Lidze Międzyokręgowej. Drogi obu zespołów zeszły się w piątej lidze.

Arbitrem głównym pojedynku w Buku będzie Mariusz Kupczak z Drezdenka. Na liniach pomagać mu będą Magdalena Krzemińska i Łukasz Przybylski.