2019-10-11 15:15  -  KKS Wiara Lecha

U siebie z Kanią Gostyń

U siebie z Kanią Gostyń

 W meczu 10. kolejki V ligi Wiara Lecha podejmie na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej Kanię Gostyń. Pojedynek odbędzie się w sobotę 12 października o godzinie 17:00. Będzie to najciekawsze spotkanie najbliższego weekendu.

W szóstej serii gier Wiara Lecha pokonała PKS Racot 3:1, natomiast Kania Gostyń wygrała na trudnym terenie w Pogorzeli 3:0. Oba zespoły miały otwartą drogę do walki o ścisłą czołówkę. Nie wykorzystały jej. Kibole polegli z kretesem w trzech kolejnych starciach, tracąc w nich łącznie aż czternaście bramek! Kania prezentowała się lepiej, zdobyła trzy punkty, ale nie potrafiła wygrać meczu. Klub z Gostynia w przeciwieństwie do Wiary Lecha zremisował trzy pojedynki z rzędu – u siebie z Koroną Piaski i GKS-em Dopiewo oraz w delegacji w Plewiskach. Najbliższy rywal Kiboli może się jednak pochwalić passą sześciu meczów bez porażki. Na wyjeździe Kania jeszcze nie przegrała, a jedyną porażkę poniosła u siebie z Płomieniem Przyprostynia.

Faworytem sobotniej potyczki jest Kania, która będzie chciała się zrewanżować Wiarze Lecha za zeszłoroczną porażkę 0:3. Wiosną ta sztuka się nie udała. Na stadionie w Gostyniu padł wówczas bezbramkowy remis. Kiboli czeka bardzo trudna przeprawa, gdyż trafią na najlepszą defensywę w lidze. Straciła ona zaledwie siedem goli, czyli dokładnie tyle ile Wiara Lecha w meczu przeciwko Płomieniowi. Lechici nie mają się czym pochwalić. Ich gra obronna pozostawia wiele do życzenia, a jedynymi dwiema drużynami, które mają więcej straconych goli to Patria i Promień, czyli zespoły zamykające ligową stawkę.

Historia meczów z Kanią Gostyń

  • 2018/19 | Wiara Lecha – Kania Gostyń 3:0 (Tomasz Smura, Michał Niedźwiedzki, bramka samobójcza)
  • 2018/19 | Kania Gostyń – Wiara Lecha 0:0

Bilans: 2 mecze, 1 zwycięstwo, 1 remis, bramki 3:0

Najlepsi strzelcy: Michał Niedźwiedzki, Tomasz Smura – 1 gol

Sędzią głównym meczu Wiara Lecha – Kania Gostyń będzie Michał Szmytke z Poznania. Na liniach pomagać mu będą Jakub Motała z Borówca i Łukasz Knypiński z Poznania.