2019-10-18 20:09  -  KKS Wiara Lecha

Duszyczki wracają do Robakowa

Duszyczki wracają do Robakowa

Po blisko miesiącu przerwy młodzieżowe drużyny Wiary Lecha ponownie zagrają w Robakowie. W sobotnie przedpołudnie trampkarze zmierzą się z UKS-em Śrem, natomiast pół godziny po 12 na plac gry wyjdą orlicy WL i Orlika Poznań.

Zapowiedź spotkań rozpoczniemy od najstarszej grupy młodzieżowej Wiary Lecha. Trampkarze z Robakowa czekają na upragnioną wygraną. Raz już wygrali, ale walkowerem, który później został anulowany, bo z rozgrywek wycofał się WAP Luboń. Przed startem sezonu z występów zrezygnowała także Polonia Środa Wielkopolska, w związku z tym Wiara musi grać w grupie liczącej ledwie cztery zespoły. Zajmuje w niej ostatnie miejsce ze stratą czterech punktów do trzeciego UKS-u, który będzie najbliższym rywalem niebiesko-białych trampkarzy. W pierwszej rundzie Wiara Lecha przegrała w Śremie na stadionie Warty 1:3. Rewanż odbędzie się w sobotę 19 października o godzinie 10:00.

Dwie i pół godziny później zagrają orlicy. Duszyczki miały więcej szczęścia niż trampkarze. Rywalizują w sześciozespołowej grupie, w której są na trzecim miejscu. Do pierwszego Koziołka, który jest poza zasięgiem, tracą aż jedenaście oczek, ale do wicelidera z Bułgarskiej zaledwie jeden punkt. Drugie miejsce na koniec jesieni jest jak najbardziej w zasięgu młodych z Robakowa. Wiara Lecha w sobotę zmierzy się z drugim zespołem Orlika, którego w pierwszej rundzie pokonała 4:1. Zwycięstwo, przy ewentualnej wygranej Koziołka nad LPFA, może dać Duszyczkom awans na drugie miejsce.

8. kolejka młodzieżowych rozgrywek WZPN

  • II liga okręgowa trampkarzy | 19.10, godz. 10 – Wiara Lecha – UKS Śrem
  • III liga okręgowa orlików | 19.10, godz. 12:30 – Wiara Lecha – Orlik II Poznań