2019-10-30 12:32  -  KKS Wiara Lecha

#ExpressDWL

#ExpressDWL

Karta odwróciła się. Po kilku słabszych tygodniach drużyny Wiary Lecha solidarnie  swoje mecze wygrały. Seniorom udało się ograć po pięciu spotkaniach bez zwycięstwa Lwa Pogorzelą, natomiast orlicy zapewnili sobie drugie miejsce w trzeciej lidze  okręgowej pokonując drużynę akademii Lecha Poznań. Drugi raz z parkietu z  kompletem punktów schodzili koszykarze, którzy wygrali pierwszy w historii mecz poza stolicą Wielkopolski.

#ExpressDWL odcinek 10 (66)

1. Wiara Lecha pokonała w meczu 12. kolejki V Ligi Lwa Pogorzelę 3:0.
  2. Bramki dla DWL zdobywali Mateusz Bednarek, Dawid Kaczmarek i Michał Niedźwiedzki.
  3. Wiara Lecha przełamała serię pięciu meczów bez zwycięstwa. Kibole są niepokonani od trzech meczów.
  4. Wiara Lecha awansowała na siódme miejsce w tabeli V ligi. Do liderującego GKS-u Dopiewo Kibole tracą dziewięć punktów przy jednym meczu mniej rozegranym.
  5. Krzysztof Szenfeld zagrał po raz 125. w Wiarze Lecha. 50. mecz rozegrał Mateusz Bednarek, a 10. Hubert Ziółkowski.
  6. W meczu 13. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się w Piaskach z miejscową Koroną. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 14:00.
  7. Duszyczki Wiary Lecha pokonały LPFA Bułgarska 4:2 i zapewniły sobie drugie miejsce na koniec jesiennych rozgrywek trzeciej ligi orlików.
  8. W ostatniej kolejce młodzieżowych rozgrywek trampkarze Wiary Lecha podejmą na boisku w Robakowie Olimp Poznań, natomiast orlicy zmierzą się z liderującym Koziołkiem Poznań. Oba mecze odbędą się w niedzielę 3 listopada o godzinach (odpowiednio) 10:00 i 12:30.
  9. Koszykarska sekcja Wiary Lecha pokonała na wyjeździe Sokoła Międzychód. Mecz w ramach 5. kolejki III ligi zakończył się wynikiem 76:54.
  10. Koszykarze Wiary Lecha odnieśli drugie zwycięstwo z rzędu i awansowali na piąte miejsce w tabeli III ligi.
  11. W meczu 6. kolejki III ligi sekcja koszykówki Wiary Lecha zagra w hali „Chwiałka” z MKS Września. Pojedynek odbędzie się w niedzielę 3 listopada o godzinie 18:00. Bilety na ten mecz od środy 30 października będą dostępne w sklepie TIFO.
  12. 14 osób z DWL pojawiło się na meczu Lecha z Resovią w Pucharze Polski.
  13. Występy byłych zawodników Wiary Lecha:
  • Robert Kaczmarek (Sokół Pniewy, V liga) – 90 minut w meczu z Czarnymi Czerniejewo (0:4),
  • Przemysław Zamęcki (Luboński KS, A-klasa) – nie grał,
  • Mateusz Nowak (RKS Radliczyce, B-klasa) – 75 minut i 3 gole w meczu z Błękitnymi Kotlin (6:4),
  • Wojciech Kuznowicz (Stal II Pleszew, B-klasa) – 90 minut w meczu z Pelikanem Nowy Karolew (2:2).