2019-11-01 17:21  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha gra z finalistą Pucharu Polski

Wiara Lecha gra z finalistą Pucharu Polski

W meczu 13. kolejki V ligi Wiara Lecha zmierzy się na wyjeździe z Koroną Piaski, która w ostatnich dniach awansowała do finału Pucharu Polski na szczeblu okręgu leszczyńskiego. Pojedynek odbędzie się w sobotę 2 listopada o godzinie 14:00.

W tabeli różnica pomiędzy obiema drużynami nie jest znacząca. Wiara Lecha zajmuje siódme miejsce i ma punkt przewagi nad Koroną, która znajduje się dwie lokaty pod Kibolami. W ostatnich tygodniach Lechici mogą jednak pozazdrościć formy swojemu najbliższemu rywalowi. Korona na własnym stadionie przegrała tylko raz i to w pierwszym domowym pojedynku. Trzy punkty wywiózł wówczas Orkan Chorzemin, który po zwycięstwie został liderem V ligi. Klub z Piasków przespał początek sezonu, ale później wskoczył na właściwe tory. U siebie pokonał Lipno i Patrię po 5:0, a następnie ograł Grom 4:1. W zeszłym tygodniu Korona toczyła wyrównany bój z liderem na jego stadionie. W Dopiewie przegrała po walce zaledwie 2:3. Dobra ligowa forma miała także odzwierciedlenie w pucharowych rozgrywkach. W drodze do finału, który odbędzie się 11 listopada na stadionie w Piaskach, Koroniarze ograli Sokół Chwałkowo 5:1, a następnie po rzutach karnych Grom Wolsztyn i Kanię Gostyń. Rywalem LKS-u będą juniorzy Polonii Leszno.

Wiara Lecha w ostatnim spotkaniu przełamała niemoc. Wygrała po serii pięciu meczów bez zwycięstwa i zanotowała awans do górnej połówki tabeli. Na wyjazdową wygraną Kibole czekają już ponad dwa miesiące. Ostatni raz DWL wygrał w ostatni weekend sierpnia w Krzywiniu, a następnie, licząc mecz w Pucharze Polski, przegrał trzy spotkania i jeden zremisował.

Sobotnia potyczka będzie trzecim meczem w historii pomiędzy obiema drużynami. W poprzednim sezonie dwukrotnie górą byli poznaniacy. Wiara Lecha wygrała w Piaskach 2:0, a wyczyn z jesieni powtórzyła na wiosnę pokonując Koronę 4:1.

Historia meczów z Koroną Piaski

2018/19 | Korona Piaski – Wiara Lecha 0:2 (Michał Niedźwiedzki, Mateusz Bednarek)

2018/19 | Wiara Lecha – Korona Piaski 4:1 (Dawid Kaczmarek 3, Jan Makowski)

Bilans: 2 mecze – 2 zwycięstwa – bramki: 6:1

Najlepszy strzelec: Dawid Kaczmarek – 3 gole