2019-11-08 20:35  -  KKS Wiara Lecha

Przedostatni raz w Poznaniu

Przedostatni raz w Poznaniu

Wiara Lecha w sobotę 9 listopada o 16:00 rozegra przedostatni jesienny mecz u siebie. Rywalem DWL w 14. kolejce V ligi będzie Grom Plewiska.

Przed rokiem pojedynek Wiary Lecha z Gromem Plewiska odbył się w podobnym terminie. Wśród Kiboli panowały jednak zgoła odmienne nastroje. Zeszłej jesieni zespół złożony z kibiców Kolejorza radził sobie bardzo dobrze i w meczu z Gromem grał o utrzymanie pozycji wicelidera. Dwanaście miesięcy później DWL zagra o ucieczkę przed strefą spadkową, która zbliża się dużymi krokami. Obecnie Wiara Lecha ma nad kreską zaledwie cztery punkty przewagi.

W ostatnich siedmiu meczach Kibole zdobyli tylko pięć punktów i spadli w tabeli na ósmą lokatę. Dwa oczka mniej ma najbliższy rywal Lechitów, który jest jedenasty, ale w ostatnich dwóch spotkaniach dwukrotnie odnosił zwycięstwa. Piłkarze Gromu pokonali Akademię Reissa 3:1, a przed tygodniem sprawili niespodziankę wygrywając w derbach z GKS-em Dopiewo 2:1.

W zeszłym sezonie oba zespoły spotkały się dwa razy. Na Śródce lepsza była Wiara Lecha, która wygrała 2:0. Rewanż dla Kiboli był bardzo bolesny. W Plewiskach Lechici stracili w ostatnim kwadransie aż pięć goli i ulegli gospodarzom 2:5, choć wygrywali 1:0, a pięć minut przed końcem doprowadzili do remisu 2:2.

Historia meczów z Gromem Plewiska

  • 2018/19 | Wiara Lecha – Grom Plewiska 2:0 (Jan Makowski, Mateusz Bednarek)
  • 2018/19 | Grom Plewiska – Wiara Lecha 5:2 (Filip Zborowski, Tomasz Smura)

Bilans: 2 mecze – 1 zwycięstwo – 1 porażka – bramki: 4:5

Najlepsi strzelcy: Jan Makowski, Mateusz Bednarek, Filip Zborowski, Tomasz Smura – 1 bramka

Sędzią głównym meczu Wiara Lecha – Grom będzie Rafał Pater, a na liniach pomagać mu będą Maciej Rędzio i Paweł Smolibowski.