Grom Plewiska

5

:

6

90' Grom Plewiska Damian Pazoła
90' KKS Wiara Lecha Michał Niedźwiedzki Dawid Kaczmarek
79' Grom Plewiska Bartosz Dylewski
76' Grom Plewiska Krystian Łukaszyk
75' KKS Wiara Lecha Stanisław Makowski
68' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
65' KKS Wiara Lecha Jakub Pawlaczyk
52' Grom Plewiska Bartosz Dylewski
47' Grom Plewiska Bartosz Dylewski
45' Grom Plewiska Bartosz Dylewski
35' KKS Wiara Lecha Maciej Łaszyński
31' Grom Plewiska Bartosz Dylewski
27' KKS Wiara Lecha Maciej Łaszyński
24' KKS Wiara Lecha Krzysztof Szenfeld Jan Makowski
10' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
8' Grom Plewiska Marcin Jurkiewicz

W 14. kolejce rozgrywek V ligi Wiara Lecha przegrała u siebie z Gromem Plewiska 5:6. Była to piąta porażka kibiców w ostatnich ośmiu spotkaniach.

Nastroje przed spotkaniem w szeregach Wiary Lecha były bojowe. Pomimo porażki w poprzedniej kolejce Kibole zaprezentowali się dobrze, a wcześniej nie przegrali trzech kolejnych spotkań. DWL miał udowodnić, że ostatni mecz w Piaskach był wypadkiem przy pracy.

Wiara Lecha rozpoczęła pojedynek z Gromem z dużym przytupem. Goście przez pierwsze 25 minut nie mieli za dużo do powiedzenia. Kibole prowadzili grę i bardzo szybko to udokumentowali. W 10. minucie piłkę do siatki z rzutu karnego skierował Dawid Kaczmarek. W 24. minucie po bardzo dobrym przerzucie Jana Makowskiego prowadzenie podwyższył Krzysztof Szenfeld, który drugi mecz z rzędu pokonał bramkarza lobując go. Zapowiadał się łatwy mecz dla Lechitów? Nic bardziej mylnego. Zawodnicy Gromu zaczęli dochodzić do głosu i przejmować inicjatywę. W 31. minucie goście po rzucie karnym strzelili bramkę kontaktową. Gol podbudował rywali. Coraz częściej i groźniej atakowali bramkę strzeżoną przez Borysa Boczara. W 35. minucie miała miejsce kluczowa sytuacja. Maciej Łaszyński obejrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić przedwcześnie boisko.  Grę w przewadze wykorzystał Grom i przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę wyrównał stan meczu. Zawodnicy z Plewisk bardzo mocno rozpoczęli też drugą połowę, bo już po sześciu minutach prowadzili różnicą dwóch bramek po golach w 47. i 51. minucie. Kibole pomimo gry w osłabieniu nie poddali się i zaczęli odrabiać straty. Najpierw w 65. minucie gola kontaktowego po kapitalnym uderzeniu z dystansu strzelił Jakub Pawlaczyk, a po kolejnych czterech minutach na tablicy widniał już remis za sprawą Dawida Kaczmarka. Kibole zaczęli grać bardziej agresywnie, podchodzili wysokim pressingiem i za wszelką cenę starali się strzelić piątego gola. Niestety Wiara Lecha natknęła się na dwie skuteczne kontry i po bramkach w 76. i 79. minucie Grom prowadził 6:4. Kibole grali jednak do końca. W 90. minucie Michał Niedźwiedzki trafił na 5:6, a kilkadziesiąt sekund później sekund później był faulowany w polu karnym. Gwizdek sędziego w tej sytuacji jednak milczał.

Kolejne spotkanie Lechici zagrają z liderem. Mecz Wiary Lecha z GKS-em odbędzie się 17 listopada o godzinie 13 na stadionie w Dopiewie.  Będzie to pojedynek ostatniej kolejki rundy jesiennej.

2019-11-09 16:00