2019-11-16 16:00  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha jedzie do lidera

Wiara Lecha jedzie do lidera

 W 15. kolejce V ligi Wiara Lecha zagra z GKS-em Dopiewo. Mecz, który odbędzie się 17 listopada o godzinie 13:00 zostanie rozegrany na stadionie lidera.

Będzie to trzeci pojedynek Wiary Lecha z GKS-em Dopiewo. Dwa poprzednie zostały rozegrane w zeszłym sezonie, a ich bilans jest remisowy z małym wskazaniem na drużynę lidera. Rok temu, na koniec jesieni Kibole ograli Dopiewian 2:1 decydującego gola strzelając w końcówce spotkania. Bohaterem został Mateusz Bednarek, który obecnie leczy poważną kontuzję kolana. Po tym spotkaniu DWL umocnił się na pozycji wicelidera. Kibole grali do końca sezonu o drugą lokatę , ale ostatecznie zajęli trzecią lokatę. Jednym z zespołów, który zatrzymał Lechitów było Dopiewo. W ostatnim meczu kampanii GKS wygrał w Poznaniu 3:1, choć po kilku minutach przegrywał po golu Michała Niedźwiedzkiego.

Poprzedni sezon był udany dla Wiary Lecha. Kibole mieli za sobą średnią wiosnę, ale ostatecznie zajęli miejsce na podium. Pół roku później robi się dramatycznie. Lechici mają duże problemy ze zdobywaniem punktów i z przewagą zaledwie trzech oczek nad strefą spadkową zajmują dziesiątą lokatę. W ostatnich dwóch spotkaniach ponieśli dwie przegrane, a na wyjazdach nie umieją wygrywać od przedostatniego weekendu sierpnia. GKS Dopiewo jest liderem piątej ligi, ale z wyników w ostatnich meczach nie ma prawa być zadowolone. Dopiewianie podobnie jak Wiara Lecha przegrali dwie kolejne potyczki. Najbliżsi rywale poznaniaków na własnym stadionie spisują się znakomicie. Ostatni raz u siebie przegrali 4 maja, gdy ograła ich Kania Gostyń.

Na mecz z GKS Dopiewem w szeregach Wiary Lecha nastąpi zmiana. Drużynę kibiców Kolejorza poprowadzi Jarosław Araszkiewicz, który zastąpi przebywającego na kursie trenerskim Jarosława Wróblewskiego. Będzie to drugi mecz legendy Lecha w roli szkoleniowca DWL. Poprzednie spotkanie zakończyło się przegraną 3:4 z Akademią Reissa Tarnowo Podgórne.

Historia meczów z GKS-em Dopiewo

  • 2018/19 | GKS Dopiewo – Wiara Lecha 1:2 (Maciej Łaszyński, Mateusz Bednarek)
  • 2018/19 | Wiara Lecha – GKS Dopiewo 1:3 (Michał Niedźwiedzki)

Bilans: 2 mecze – 1 zwycięstwo – 1 porażka – bramki: 3:4

Najlepsi strzelcy: 1 gol – Mateusz Bednarek, Michał Niedźwiedzki, Maciej Łaszyński)