2019-11-22 10:24  -  KKS Wiara Lecha

Zawodnicy przed meczem z Orkanem

Zawodnicy przed meczem z Orkanem

W sobotę 23 listopada o godzinie 12 Wiara Lecha po raz ostatni wybiegnie na boisko w tej rundzie. Rywalem Kiboli będzie Orkan Chorzemin. Zawodnicy liczą na zwycięstwo i na to, że w dobrym stylu zakończą nieudaną dla siebie rundę.

Jan Makowski (pomocnik Wiary Lecha)

Jest to chyba najsłabsza nasza jesień z tego co pamiętam. Sporo głupio pogubionych punktów powoduje, że znajdujemy się w środku tabeli. Niezwykle istotne zatem jest by wygrać w sobotę i na wiosnę mieć jak najmniejsza stratę do lidera rozgrywek. Wszyscy musimy przez 90 minut zagrać na maksymalnym skupieniu. Gdy to będziemy mieć to nasze umiejętności piłkarskie dadzą nam zwycięstwo. Chcemy też godnie pożegnać z kibicami, którzy licznie nas wspierali przez całą rundę.

Tomasz Smura (pomocnik Wiary Lecha)

Przed nami ostatni, zaległy mecz, w którym musimy zdobyć komplet punktów. Zajmujemy dość odległe miejsce jak na nas i nikt w zespole nie jest zadowolony z takiego stanu rzeczy. Jednakże zwycięstwo w sobotnim meczu pozwoli nam zbliżyć się choć trochę do lidera. Zrobimy wszystko by wygrać i dać kibicom Lecha trochę radości, którzy bardzo licznie wspierali nas zarówno na Śródce jak i na wyjazdowych meczach. Wiemy, że nie będzie to łatwy pojedynek jednakże damy z siebie wszystko, by zdobyć tak ważne dla nas trzy punkty.

Dobrze, że ta runda dobiega już końca, bo jest ona jedną z najsłabszych w historii w naszym wykonaniu. Wiemy, że musimy poprawić grę obronną całego zespołu. W tej rundzie straciliśmy zdecydowanie za dużo bramek co jest sporym problemem. Myślę, że liga bardzo się wyrównała i większość drużyn gra na takim samym poziomie dlatego różnice punktowe nie są tak duże i każdy może jeszcze wiele w tej lidze ugrać lub przegrać. Po meczu zaczynamy przerwę, która bardzo nam się przyda na wyczyszczenie głów. W połowie stycznia ruszymy do ciężkiej pracy.

Maciej Skrzypczak (pomocnik Wiary Lecha)

Przed nami ostatni mecz w tej rundzie i nie wchodzi tutaj w grę żaden inny rezultat niż zwycięstwo. Chcemy zakończyć tą niezbyt udana rundę wygraną, aby humory były nieco lepsze. Sami dobrze wiemy, że teraz na mecze z nami każdy rywal mobilizuje się podwójnie, dlatego ten pojedynek na pewno nie będzie należał do łatwych. Jeśli zagramy agresywnie, odważnie i zespołowo to jestem przekonany, że trzy punkty zostaną u nas. Musimy wygrać, aby trochę odwdzięczyć się kibicom, którzy regularnie wspierają nas na meczach domowych, jak i wyjazdowych.

Co do rundy, która się kończy to trzeba powiedzieć szczerze, że zawiedliśmy. Przede wszystkim samych siebie. W zeszłym sezonie wyglądało to zupełnie inaczej, ale myślę, że wpływ na to miały nasze regularne problemy zdrowotne w drużynie oraz fakt, że każdy rywal się na nas napina i mobilizuje podwójnie. Musimy wyciągnąć wnioski z tej rundy, bo nie przystoi nam w ten sposób reprezentować niebiesko-białych barw. Wierzę, że do rundy rewanżowej przystąpimy pozytywnie naładowani i pokażemy wszystkim nasze prawdziwe oblicze.