Orkan Chorzemin

4

:

1

81' KKS Wiara Lecha Krzysztof Szenfeld
80' KKS Wiara Lecha Krzysztof Szenfeld
63' Orkan Chorzemin Patryk Dominiak
55' KKS Wiara Lecha Jan Makowski
53' KKS Wiara Lecha Krzysztof Szenfeld
52' Orkan Chorzemin Sławomir Komasa
37' KKS Wiara Lecha Michał Niedźwiedzki
22' KKS Wiara Lecha Daniel Mankiewicz Tomasz Smura
8' KKS Wiara Lecha Maciej Łaszyński

W sobotę 23 listopada Wiara Lecha rozegrała zaległy mecz 5. kolejki V ligi. Kibole pewnie wygrali 4:1, a bramki dla Lechitów strzelali Daniel Mankiewicz, Michał Niedźwiedzki oraz dwukrotnie Krzysztof Szenfeld.

Pojedynek był jednostronnym widowiskiem w pełni kontrolowanym przez Wiarę Lecha. Kibole częściej utrzymywali się przy piłce oraz starali się tworzyć sytuacje bramkowe, które z każdym fragmentem meczu stawały się groźniejsze. Przewagę Lechici udokumentowali w 22. minucie, kiedy to Daniel Mankiewicz wykończył strzałem z dystansu koronkową akcję całej drużyny. Wiara Lecha nie zwolniła tempa. Przełożyło się to na drugą bramkę. W 37. minucie został podyktowany rzut karny za faul na Krzysztofie Szenfeldzie. Do jedenastki podszedł Michał Niedźwiedzki i na raty pokonał golkipera Orkana. Druga połowa miała podobny przebieg jak pierwsza część spotkania. W 53. minucie Szenfeld podszedł do rzutu wolnego z prawej strony boiska i zaskoczył bramkarza rywali uderzeniem w dalszy róg bramki. Po trzeciej bramce w szeregi Kiboli wkradło się rozluźnienie co starali się wykorzystać goście. W 63 minucie po rzucie rożnym i sporym zamieszaniu w polu karnym zawodnicy z Chorzemina skierowali piłkę do bramki. Orkan nie poszedł jednak za ciosem. W 80. minucie Wiara Lecha ostatecznie zamknęła wynik spotkania. Ponownie trafił Szenfeld, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z tego samego miejsca co przy okazji gola na 3:0. Tym razem strzelił w krótki róg. Do ostatniego gwizdka wynik nie uległ już zmianie. Drużyna kibiców Kolejorza wygrała 4:1 i odniosła szóste zwycięstwo w sezonie, dzięki któremu zimę spędzi na ósmej lokacie.

Kibole do rozgrywek ligowych powrócą w połowie marca. 14 marca o godzinie 18:00 podejmą u siebie Akademię Reissa Tarnowo Podgórne.

2019-11-23 12:00