2020-01-24 21:08  -  KKS Wiara Lecha

Pierwszy sparing

Pierwszy sparing

W sobotę 25 stycznia o godzinie 20:20 Wiara Lecha rozegra pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do rundy wiosennej V ligi. Rywalem Kiboli będzie A-klasowy Poznań FC.

Wiara Lecha przygotowania do kolejnej rundy na zapleczu czwartej ligi rozpoczęła 13 stycznia. Po sześciu jednostkach treningowych Lechici rozegrają pierwszy sparing, w którym zmierzą się przedstawicielem A-klasy – Poznań FC. Rywale w obecnym sezonie, podobnie jak DWL, nie zachwycają. Po jesiennej kampanii zajmują 11. miejsce i wyprzedzają w klasyfikacji zaledwie trzy drużyny.

Wiara Lecha i Poznań FC w sezonie 2013/14 spotkały się w ligowych zmaganiach w A-klasie. Kibole walczyli wówczas o awans z Concordią Murowana Goślina, PFC bronił się przed spadkiem. Oba zespoły nie zrealizowały swoich celi. DWL zajął ostatecznie drugie miejsce, a sobotni przeciwnicy zostali zdegradowani. W bezpośrednich starciach górowali kibice Kolejorza, którzy na poznańskiej Śródce wygrali 7:0, a w rewanżu ograli PFC na boisku przy Cytadeli 4:0.

Pierwszy gwizdek derbowego meczu kontrolnego został zaplanowany na godzinę 20:20. Pojedynek odbędzie się w sobotę 25 stycznia na boisku przy ulicy Bułgarskiej (pod balonem).