Przemysław Poznań

3

:

1

70' KKS Wiara Lecha Krzysztof Szenfeld Dawid Kaczmarek
54' Przemysław Poznań
40' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Daniel Mankiewicz
24' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek Tomasz Smura

Wiara Lecha wygrała 3:1 z Przemysławem Poznań w trzecim meczu kontrolnym podczas przygotowań do rundy wiosennej. Bramki dla Kiboli zdobyli Dawid Kaczmarek (dwie) i Krzysztof Szenfeld.

Pierwsze minuty spotkania były toczone w wolnym tempie, co miało wpływ na małą ilość sytuacji podbramkowych. Gra głównie polegała na powolnym rozpracowywaniu rywala. Pierwsi do ataku ruszyli goście. Przyspieszyli grę, ale tym samym rozluźnili swoje szyki obronne. W 24. minucie po sprawnie rozegranej kontrze Dawid Kaczmarek wykorzystał podanie Tomasza Smury i umieścił piłkę w bramce. Po golu Przemysław szybko chciał odrobić straty, jednakże Kibole bardzo mądrze bronili dostępu do własnej bramki, tworząc przy tym kolejne sytuacje. Obie drużyny miały swoje okazje, ale to Wiara Lecha była bliższa kolejnego gola. Najpierw Tomasz Smura minimalnie się pomylił i skierował piłkę obok słupka, a następnie Krzysztof Szenfeld strzelił gola, ale sędzia uznał, że pomocnik DWL był na spalonym. W 40 minucie Kibole ponownie pokonali bramkarza rywali. Do bramki drugi raz trafił Kaczmarek tym razem wykorzystując podanie Daniela Mankiewicza. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugą część spotkania znacznie lepiej wszedł zespół gości. Wysoki pressing i szybka gra przyniosły skutki. W 54. minucie Przemysław po sporym zamieszaniu strzelił bramkę kontaktową. Kibole po stracie szybko się otrząsnęli i wrócili do spokojnej gry. W 70. minucie, po dwójkowej akcji Kaczmarek i Szenfelda, ten ostatni umieścił piłkę w siatce ustalając wynik sparingu na 3:1.

15 lutego o godzinie 20:20 Wiara Lecha rozegra kolejny mecz sparingowy. Rywalem Kiboli będzie Noteć Czarnków. Spotkanie zostanie rozegrane na Bułgarskiej (pod balonem).

2020-02-07 20:20