2020-02-14 21:15  -  KKS Wiara Lecha

W sobotę z Notecią Czarnków

W sobotę z Notecią Czarnków

 Noteć Czarnków będzie czwartym rywalem Wiary Lecha podczas przygotowań do rundy wiosennej. Pojedynek odbędzie się w sobotę 15 lutego o godzinie 20:20 na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy stadionie Lecha Poznań.

Dla Wiary Lecha będzie to czwarta sparingowa potyczka, dla Noteci trzecia. Oba zespoły podczas okresu przygotowawczego nie zaznały jeszcze goryczy porażki. Kibole pokonali Poznań FC 4:0, Okonia Sapowice 15:0, a przed tygodniem ograli lidera okręgówki Przemysława Poznań 3:1. Noteć dwa mecze kontrolne rozegrała w Popowie – w pierwszym mierzyła się z przedstawicielem koszalińskiej klasy okręgowej, Koroną Człopa. Pojedynek zakończył się wygraną zielono-białych 3:0. W ubiegły weekend klub z Czarnkowa rozegrał drugi sparing z rywalem z własnej ligi – Iskrą Szydłowo. MKS nad wiceliderem odniósł wysokie zwycięstwo – 5:1.

Czarnkowianie występują na tym samym poziomie rozgrywkowym co Wiara Lecha, ale rywalizują w grupie I (DWL gra w grupie II). Po rundzie jesiennej, podobnie jak Kibole, zajmują ósme miejsce z identycznym dorobkiem 22 punktów.  Oba zespoły spotkały się ze sobą dwa tygodnie przed startem sezonu. Latem w Czarnkowie padł remis 2:2.