Canarinhos Skórzewo

6

:

2

76' KKS Wiara Lecha Tomasz Smura
73' KKS Wiara Lecha Jan Makowski
70' KKS Wiara Lecha Dawid Czerniejewicz
61' Canarinhos Skórzewo
59' KKS Wiara Lecha Jakub Pawlaczyk
40' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
18' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
16' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
1' Canarinhos Skórzewo

Wiara Lecha w meczu sparingowym pokonała Canarinhos Skórzewo 6:2. Bramki dla Kiboli zdobyli Dawid Kaczmarek (trzy), Jakub Pawlaczyk, Dawid Czerniejewicz i Tomasz Smura. Był to piąty sparing rozegrany przez DWL  podczas przygotowań do rundy wiosennej.

Mecz zaczął się niespodziewanie dla Kiboli. Zawodnikom ze Skórzewa już w pierwszej akcji udało się strzelić gola. Po golu goście nie zamierzali zwalniać tempa, jednakże nie udało im się już zaskoczyć obrony Wiary Lecha. W 16. minucie po błędzie bramkarza piłkę do bramki wpakował Dawid Kaczmarek i wyrównał stan rywalizacji. Po dwóch minutach Kibole byli już na prowadzeniu. Ponownie na listę strzelców wpisał się Kaczmarek, tym razem wykorzystując rzut karny po zagraniu ręką defensora Canarinhos. W 40. minucie Kaczmarek skompletował hattricka po strzale z dystansu. Na koniec pierwszej połowy szansę na podwyższenie wyniku miał jeszcze Kacper Szulc, jednak bramkarz gości obronił rzut karny wykonywany przez pomocnika Wiary Lecha.

W przerwie spotkania szkoleniowiec Lechitów Jarosław Wróblewski wymienił pięciu zawodników. W 59. minucie Jakub Pawlaczyk po ładnej indywidualnej akcji strzelił bramkę na 4:1, ale chwilę później goście po rzucie rożnym zdobyli drugiego gola. W 70. minucie spotkanie debiutanckie trafienie dla Wiary Lecha zanotował Dawid Czarniejewicz, a w 76. minucie wynik spotkania mocnum strzałem pod poprzeczkę ustalił Tomasz Smura. DWL wygrał z Canarinhos 6:2. Była to piąta sparingowa wygrana Kiboli podczas okresu przygotowawczego.

Kolejny mecz Wiara Lecha rozegra w sobotę 29 lutego. Rywalem Kiboli będzie Meblorz Swarzędz. Spotkanie rozegrane zostanie przy ulicy Bułgarskiej (pod balonem) o godzinie 20:20.

2020-02-21 20:20