2020-02-27 14:09  -  KKS Wiara Lecha

Dwa tygodnie przed ligą z Meblorzem

Dwa tygodnie przed ligą z Meblorzem

W sobotę 29 lutego o godzinie 20:20 Wiara Lecha rozegra przedostatni sparing przed startem rundy wiosennej. Kibole na boisku przy ulicy Bułgarskiej podejmą Meblorz Swarzędz.

W przerwie zimowej Meblorz Swarzędz w ostatnich latach jest stałym sparingpartnerem DWL. Łącznie oba zespoły zmierzyły się ze sobą trzykrotnie, w tym dwa razy w ostatnich dwóch latach. Zimą 2014 roku na poznańskiej Śródce padł remis 3:3. Kolejne dwie potyczki odbyły się w Swarzędzu – w 2018 roku ponownie było 3:3, a rok później Kibole wygrali 3:0. Między dwoma ostatnimi pojedynkami rozegrany został także mecz Pucharu Polski. Kibicowskie święto, które przyciągnęło blisko 800 osób zakończyło się skromnym zwycięstwem Lechitów 1:0. Był to jedyny oficjalny mecz obu zespołów.

Najbliższy rywal Wiary Lecha w obecnym sezonie gra na poziomie Klasy Okręgowej, której jest beniaminkiem. Po słabym starcie Meblorz obudził się w końcówce rundy i po sześciu meczach bez porażki zakończył jesień na siódmym miejscu. Do liderującego Przemysława Poznań traci jedenaście punktów. Klub ze Swarzędza rozegrał w okresie przygotowawczym cztery sparingi, z których trzy wygrał (6:1 z Sucharami Suchy Las, 3:2 z PKS-em Racot i 8:1 z Orkanem Objezierze) i raz przegrał (1:2 z Promieniem Krzywiń).

Wiara Lecha w meczach sparingowych spisuje się bardzo dobrze. Kibole w pięciu pojedynkach odnieśli pięć wygranych. Ostatni sparing DWL wygrał z Canarinhos Skórzewo 6:2.