2020-03-05 13:30  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha kończy przygotowania do wiosny

Wiara Lecha kończy przygotowania do wiosny

W ostatnim meczu kontrolnym podczas zimowych przygotowań Wiara Lecha podejmie przy Bułgarskiej Polonię Chodzież. Sparing odbędzie się w piątek 6 marca o godzinie 20:20. 

Polonia Chodzież po rundzie jesiennej jest zdecydowanym liderem Klasy Okręgowej, której przewodzi z przewagą ośmiu punktów. Najbliższy rywal Lechitów w piętnastu spotkaniach nie zaznał goryczy porażki, a tylko dwukrotnie remisował. Chodzieżanie imponują skutecznością i doskonałą grą w defensywie, o czym świadczy bilans bramkowy: 67:6.

W grach kontrolnych Poloniści dwukrotnie okazywali się lepsi od przeciwników, raz zremisowali i ponieśli jedną porażkę z liderem innej grupy Klasy Okręgowej – Spartą Szamotuły (0:1). W sparingach, w których udawało się wywalczyć korzystne rezultaty rywalami były zespoły z V ligi: Wełna Skoki 2:2, Sparta Złotów 6:2 i Leśnik Margonin 5:4. Dla Polonii mecz z Wiarą Lecha nie będzie ostatnim sparingiem tej zimy. Dzień po potyczce przy Bułgarskiej ChKS zmierzy się z Płomieniem Połajewo. 

Wiara Lecha meczem z Polonią Chodzież zakończy udane przygotowania. W sześciu sparingach Kibole odnieśli sześć wygranych. Tydzień po ostatniej grze kontrolnej DWL zagra pierwszy ligowy mecz. Rywalem Lechitów będzie Akademia Reissa Tarnowo Podgórne.