Polonia Chodzież

2

:

4

90' Polonia Chodzież
87' KKS Wiara Lecha Patryk Antończak Tomasz Smura
85' Polonia Chodzież
80' KKS Wiara Lecha Dawid Kaczmarek
63' Polonia Chodzież
29' Polonia Chodzież

Porażką zakończył się ostatni sparing Wiary Lecha. Polonia Chodzież pokonała Kiboli 4:2. Gole dla DWL zdobyli Dawid Kaczmarek i Patryk Antończak.

Lepiej mecz rozpoczęli goście. Szybko ruszyli do ataku i starali się kreować grę, a bardzo dobrze zorganizowana defensywa zespołu z Chodzieży nie pozwalała Kibolom na tworzenie zagrożenia pod bramką. W 29 minucie Polonistom udało się otworzyć wynik. Lechici chcieli odrobić stratę jeszcze w pierwszej połowie, lecz do przerwy rezultat nie uległ zmianie. W drugiej odsłonie spotkania goście sprawili więcej problemów Wiarze Lecha. Polonia tworzyła liczne sytuacje i zagrażała bramce strzeżonej przez Michała Pecolda, który kilkukrotnie uratował swój zespół. W 63. minucie był już jednak bezradny i drugi raz w meczu musiał wyjmować piłkę z siatki. Mimo, że to goście prowadzili grę to Wiarze Lecha udało się strzelić gola kontaktowego. W 80. minucie świetne długie podanie wykorzystał Dawid Kaczmarek. Kibole poczuli szansę na odrobienie strat i ruszyli do ataku. Niestety w 85. minucie po fatalnym błędzie w obronie Chodzieżanie po raz kolejny wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Po dwóch minutach DWL drugi raz strzelił gola kontaktowego. Tym razem po zamieszaniu w polu karnym piłkę do siatki skierował Patryk Antończak. Goście nie dali jednak złudzeń kto w piątkowy wieczór przy Bułgarskiej był lepszy i w 90 minucie mocnym akcentem zakończyli spotkanie strzelając czwartą bramkę.

W sobotę 14 marca Kibole wracają do gry w lidze. Pierwsze spotkanie po przerwie zimowej Wiara Lecha rozegra z Akademia Reissa Tarnowo Podgórne na stadionie MOS przy ulicy Gdańskiej. Początek spotkania został zaplanowany na godzinę 16:00.

2020-03-06 20:20