2020-07-02 15:31  -  KKS Wiara Lecha

Pierwszy sparing

Pierwszy sparing

W piątek 3 lipca Wiara Lecha rozegra pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań. Rywalem Kiboli będzie LKS Baborówko. Sparing zostanie rozegrany przy ulicy Bułgarskiej o godzinie 20:20.

LKS Baborówko w poprzednim sezonie wywalczył awans do Klasy Okręgowej. W skróconej kampanii wygrał dziewięć meczów, a w czterech spotkaniach schodził z boiska pokonany. Do mistrza rozgrywek, Juranda Koziegłowy stracił sześć punktów, a nad trzecim LZS-em Otorowo wypracował ledwie jedno oczko przewagi. W meczach z zespołami, które zajęły miejsca na podium LKS dwukrotnie przegrywał. Jurandowi w Owińskach uległ 1:2, natomiast u siebie przegrał z Otorowem 0:3. Co ciekawe Baborówko w A-klasie spędziło tylko pół roku. We wcześniejszych sezonach piątkowi rywale poznaniaków rywalizowali na poziomie B-klasy.

W 2020 roku LKS podobnie jak większość klubów z niższych lig rywalizował jedynie w zimowych sparingach. Klub z Baborówka rozegrał siedem meczów kontrolnych, w których wygrał tylko dwa razy. Pozostałe spotkania kontrolne zakończyły się trzema remisami, i dwiema porażkami, w tym jedną w ostatnim sprawdzianie przed startem rundy wiosennej, która nie nadeszła. Ten pojedynek LKS przegrał 1:7 z Błękitnymi Wronki. Zawodnicy beniaminka okręgówki podczas zimowych przygotowań spędzili cztery dni na obozie w Karpacza. 

Dla LKS-u pojedynek z Wiarą Lecha będzie pierwszym sprawdzianem przed nowym sezonem. Dla Kiboli również. Lechici ostatni raz mierzyli się z przeciwnikiem 6 marca. Wówczas Wiara Lecha przegrała z Polonią Chodzież 2:4. Wcześniej DWL wygrał sześć sparingów.