2020-07-04 13:32  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha - LKS Baborówko 4:3

Wiara Lecha wygrała pierwszy mecz kontrolny podczas przygotowań do nowego sezonu. Kibole pokonali LKS Baborówko 4:3 po dwóch bramkach Dawid Kaczmarka i jednym trafieniu Marcina Janasa oraz Piotra Makowskiego.

Sezon 2019/2020 został przedwcześnie zakończony przez pandemie koronawirusa. Wiara Lecha od połowy marca nie rozegrała żadnego meczu. W piątek, 3 lipca Kibole powrócili na boisko by rozegrać pierwszy sparing przygotowujący do nowego sezonu. Rywalem Wiary Lecha był grający w klasie okręgowej LKS Baborówko.

W pierwszych fragmentach spotkania gołym okiem było widać, że Kibole dopiero wracają na boisko. Proste błędy i kilka nieporozumień między zawodnikami oraz bramkarzem sprawiły, że po dziewięciu minutach gry goście prowadzili 2:0. Przez pierwsze minuty spotkania LKS mocno forsował grę i miał szanse by mieć więcej bramek na swoim koncie. W 11. minucie gola kontaktowego strzelił Marcin Janas, a osiem minut później wynik wyrównał Dawid Kaczmarek. Od momentu strzelenia bramki przez Wiarę Lecha gra toczyła się pod dyktando Lechitów, a goście próbowali stworzyć zagrożenie po kontratakach. W 35. minucie po kolejnym bardzo prostym błędzie Maciej Makowski ponownie musiał wyciągać piłkę z bramki, a gospodarze ponownie gonić wynik. W 45. minucie udało się wyrównać. Bramkarza gości strzałem z rzutu karnego pokonał Kaczmarek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:3

Na drugą połowę desygnowana do gry została druga dziesiątka zawodników, jedynym który pozostał po pierwszej części na boisku był Maciej Makowski. Na plac gry poza stałymi zawodnikami DWL zostali również wpuszczeni nowi, testowani gracze. W drugiej połowie gra toczyła się w środkowym segmencie boiska, a jedna jak i druga strona nie potrafiły stworzyć zagrożenia pod bramkami. Jedyny gol po zmianie stron padł w 64. minucie. Po świetnym dryblingu i wejściu w pole karne przez Wojciecha Paplaczyka bramkę na 4:3 strzelił Piotr Makowski.

Wiara Lecha wygrała pierwszy sparing, choć styl pozostawił wiele do życzenia. Widać było długą przerwę i brak ogrania meczowego.

Kolejny mecz kontrolny odbędzie się w piątek 10 lipca, a rywalem Kiboli będzie Jurand Koziegłowy. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku przy ulicy Bułgarskiej, początek o godzinie 20:20.

Wiara Lecha – LKS Baborówko 4:3 (3:3)

bramki: 19’ 45’ Dawid Kaczmarek, 11’ Marcin Janas, 64’ Piotr Makowski – 7’ 9’ 35’

DWL: Maciej Makowski – Dominik Bednarek (46. Jakub Nowak), Artur Grajkowski (46. Patryk Olaszczyk), Maciej Łaszyński (46. Jakub Pawlaczyk), Artur Adamski (46. zawodnik testowany) – Dawid Kaczmarek (46. Patryk Antońćzak), Tomasz Smura (46. Sławomir Makowski), Marcin Janas (46. Mikołaj Janas, 70. zawodnik testowany), Hubert Ziółkowski (46. Wojciech Paplaczyk), Dawid Czerniejewicz (46. Adam Lazarowicz) – Kacper Dolski (46. Piotr Makowski)