2020-07-09 15:10  -  KKS Wiara Lecha

W piątek z Jurandem Koziegłowy

W piątek z Jurandem Koziegłowy

W piątek 10 lipca o godzinie 20:20 Wiara Lecha rozegra drugi mecz kontrolny podczas przygotowań do nowego sezonu. Rywalem Kiboli będzie beniaminek Klasy Okręgowej – Jurand Koziegłowy.

Jurand w zeszłym sezonie występował na boiskach A-klasy w tej samej grupie, co ostatni rywal Lechitów – LKS Baborówko. Klub z Koziegłów wygrał jednorundową rywalizację bez porażki i z ledwie trzema remisami. Pozostałe dziesięć spotkań zakończył z trzypunktowymi zdobyczami. Beniaminek okręgówki ma za sobą dwa sparingi podczas letniego okresu przygotowawczego. W obu musiał uznać wyższość rywali. Przegrał w Granowie z miejscowym Orłem 2:4, a następnie uległ w Michorzewie Huraganowi 1:3.

Wiara Lecha w swojej historii trzykrotnie mierzyła się z Jurandem. W B-klasie Kibole przegrali u siebie 0:4, natomiast w rozgrywkach a-klasowych dwa razy okazali się lepsi – w Poznaniu 3:0, w Owińskach 2:1. W kadrze Lechitów znajduje się dwóch byłych zawodników klubu z Koziegłów. Obaj to bramkarze – Michał Pecold i Adam Górski, który w DWL pełni też rolę trenera bramkarzy.

Drugi mecz kontrolny, podobnie jak przed tygodniem, Wiara Lecha rozegra na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Bułgarskiej. Początek spotkania, które odbędzie się 10 lipca, został zaplanowany na godzinę 20:20.