2020-07-15 11:25  -  KKS Wiara Lecha

Wiara Lecha - Poznań FC 8:0

W trzecim meczu kontrolnym Wiara Lecha wygrała 8:0 z zespołem Poznań FC. Bramki dla Kiboli strzelali Krzysztof Szenfeld (trzy), Dawid Kaczmarek (dwie), Patryk Olaszczyk, Dawid Czarniejewicz i Piotr Makowski.

Faworyt na papierze był oczywisty. Wiara Lecha miała łatwo poradzić sobie z niżej notowanym rywalem. Mimo wysokiej wygranej gra momentami nie była idealna. Całe spotkanie rozgrywane było pod dyktando Wiary Lecha. Kibole kontrolowali tempo gry, utrzymywali się przy piłce oraz tworzyli zagrożenie pod bramką. Goście nie mieli okazji by przetestować umiejętności bramkarskie Macieja Makowskiego.

Strzelanie w 22. minucie rozpoczął Dawid Kaczmarek, który wykorzystał błąd rywali. W 31. minucie prowadzenie po strzale głową podwyższył Patryk Olaszczyk. Siedem minut później drugiego gola na swoje konto zapisał Kaczmarek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 3:0. Po przerwie trener Wróblewski dał szanse gry reszcie zespołu. Drugie 45. minut rozpoczęło się mniej intensywnie niż pierwsza część gry, jednakże to dalej Wiara Lecha miała znaczącą przewagę.

W 62. minucie świetne prostopadłe podanie górą od Marcina Janasa, wykorzystał Dawid Czarniejewicz i podwyższył prowadzenie na 4:0. W 74. minucie na listę wpisał się Krzysztof Szenfeld pewnie strzelając z rzutu karnego, a kilkadziesiąt sekund później Piotr Makowski z najbliższej odległości skierował piłkę do bramki. W 80. i 84. minucie ponownie trafił Szenfeld, kompletując tym samym hattricka. Drugą swoją bramkę zdobył po centro-strzale, który kompletnie zaskoczył bramkarza, a trzecia padła po rzucie wolnym. Do ostatniego gwizdka Wiara kontrolowała grę, jednakże nie zdobyła już kolejnych goli. Spotkanie zakończyło się wynikiem 8:0

Kolejny sparing Wiara Lecha rozegra w Obornikach z miejscową Spartą. Mecz odbędzie się w piątek 17.07, początek o 18.30.

Wiara Lecha – Poznań FC 8:0 (3:0)

bramki: 74’ 80’ 84’ Krzysztof Szenfeld, 22’ 38’ Dawid Kaczmarek, 31’ Patryk Olaszczyk, 62’ Dawid Czerniejewicz, 74’ Piotr Makowski

DWL: Maciej Makowski - Dominik Bednarek (46. zawodnik testowany), Patryk Olaszczyk (46. Jakub Nowak), Artur Grajkowski (73. Patryk Olaszczyk), Mateusz Bankiewicz (46. Adam Lazarowicz) - Kacper Szulc (46. Jakub Pawlaczyk), Tomasz Smura (46. Mikołaj Janas, 73. Dawid Kaczmarek), Kacper Dolski (46. Marcin Janas), Bartosz Maik (46. Krzysztof Szenfeld), Patryk Antończak (46. Dawid Czerniejewicz) - Dawid Kaczmarek (46. Piotr Makowski)