2020-07-18 10:23  -  KKS Wiara Lecha

Sparta Oborniki - Wiara Lecha 4:4

W czwartym sparingu przedsezonowym Wiara Lecha zremisowała ze Spartą Oborniki 4:4. Gole dla Kiboli strzelali Dawid Kaczmarek (dwie), Kacper Dolski oraz zawodnik gospodarzy.

W piątek 17 lipca o godzinie 18.30 Wiara Lecha rozegrała kolejne spotkanie przygotowujące do nowej kampanii. Był to też pierwszy mecz Kiboli na wyjeździe od listopada, kiedy to Wiara Lecha grała w Dopiewie. Mecz był wyrównany i obydwie drużyny tworzyły liczne sytuacje bramkowe. Lepsze wejście zaliczyli jednak Kibice, którzy już w 8. minucie wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji drużynowej, Kacper Dolski strzałem po ziemi z 16. metra pokonał golkipera rywali. Po strzelonym golu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze. W 24. minucie ataki zespołu z Obornik przyniosły skutek. Po wrzutce z lewej strony boiska, próbujący wybijać piłkę Jakub Pawlaczyk
skierował ją do własnej bramki. Do przerwy wynik nie uległ zmianie i pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Druga połowa była lepsza niż pierwsza odsłona spotkania. Intensywniejsza oraz szybsza gra mogła ucieszyć oko. W 58. minucie gospodarze pierwszy raz w tym meczu wyszli na prowadzenie. Nieustępliwość po stronie Wiary Lecha szybko jednak sprawiła, że znów widniał remis. Wszystko dzięki Dawidowi Kaczmarkowi, który w 61. minucie strzelił gola wyrównującego. W 66. minucie drużyna Sparty ponownie wyszła na prowadzenie. Kibolom drugi raz udało się wyrównać i znów na listę strzelców wpisał się Kaczmarek pewnie wykorzystując rzut karny. W 79. minucie było 4:3 dla Wiary Lecha. Po akcji Kacpra Szulca piłkę do własnej bramki skierowali gospodarze. Niestety po dwóch minutach Spartanie ponownie znaleźli drogę do bramki strzeżonej przez Michała Pecolda.
Do końca meczu jedni i drudzy chcieli udokumentować swoją dobrą grę w spotkaniu, jednakże nikt nie potrafił skutecznie zaskoczyć bramkarza rywali. Mecz zakończył się remisem 4:4

Kolejny, już ostatni sparing, Wiara Lecha rozegra z Notecią Czarnków. Spotkanie odbędzie się w Czarnkowie w sobotę 25 sierpnia. Początek zaplanowany jest na godzinę 17.

Sparta Oborniki – Wiara Lecha 4:4 (1:1)
bramki: 24’ Jakub Pawlaczyk (samob.), 58, 66’ 81’ – 61’ 75’ Dawid Kaczmarek, 8’ Kacper Dolski, 79’ gol samobójczy
DWL: Maciej Makowski - Jakub Nowak (46. Jakub Pawlaczyk), Stanisław Makowski, Jakub Pawlaczyk (28. Patryk Olaszczyk), Adam Lazarowicz (46. Mateusz Bankiewicz) - Patryk Antończak (46. Dominik Bednarek), Kacper Dolski (46. Kacper Szulc), Jan Makowski (62. Kacper Dolski), Marcin Janas (36. Sławomir Makowski), Dawid Kaczmarek - Piotr Makowski (46. Mikołaj Janas)